Sahibinden satılık UEFA kupası madalyası

Sahibinden satılık UEFA kupası madalyası
Sahibinden satılık UEFA kupası madalyası
Galatasaray'ın eski futbolcusu Alper Tezcan, finansal zorluklardan kurtulmak için UEFA Kupası madalyasını satıyorALPER TEZCAN’IN DRAMI VE FUTBOLDA VEFASIZLIK İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL - 1999-2000 sezonu UEFA Şampiyonu Galatasaray’ın kadrosunda yer alan futbolcu Alper Tezcan’ın UEFA madalyası, bir internet sitesinde 16 Şubat Pazartesi günü satışa çıkarılacak.
Satışı gerçekleştirecek "Hemalhemsat.com"dan yapılan açıklamaya göre, Alper Tezcan, içinde bulunduğu finansal zorluklardan kurtulmak için, futbol hayatı boyunca kazandığı madalyalarını satacak. Geçirdiği sakatlık ve sonrasında yapılan yanlış tedavi nedeniyle futbol hayatı genç yaşta sona eren Alper Tezcan, yaşamını devam edebilmek için gururla boynunda taşıdığı madalyalarından vazgeçti.
Genç futbolcuyu desteklemek isteyen tüm sporseverler ve yardımseverler ilana teklif verebilecek. Açık artırma sonuçlandığında, en yüksek teklifi veren alıcı, madalyayı almaya hak kazanacak. "Hemalhemsat.com", açık artırma sonucunda elde edilecek gelirden hiçbir komisyon bedeli kesmeyecek ve tutarın tamamını genç futbolcunun hesabına aktaracak.

-ALPER TEZCAN KİMDİR?-

Alper, 1988 yılında Galatasaray altyapısının seçmelerine girdi.
İlk hocaları Salih Bulgurluoğlu ve Ahmet Keskinkılıç olan Alper, bir yıl deneme amaçlı oynadı, 1989’da da lisansını aldı. Sonra ümit, yıldız ve 14-16 yaş takımlarında oynadı ve PAF takımına geçti. Bu dönemde 38 defa genç milli takımda yer aldı.
Galatasaray’a UEFA Kupası’nı getiren kadroda da yer alan Alper, geleceğin umut vaat eden genç futbolcuları arasında gösteriliyordu, ancak futbol hayatının çok başında geçirdiği sakatlıklar nedeniyle futbolu bırakmak durumunda kaldı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/9215469215464

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yazık - ilhan_polat

  bu nasıl bir adalettir. kapitalist dünya her halde bunu gerektiriyor

  fedakarlik - redkaan

  Bu oyuncunun problemine ilkonce GS yin el atmasi gerekirdi..nede olsa eski futbolculari hemde UEFA sampiyonlugunda katkisi olmus bir futbolcu..simdiki zamanda 5 milyon euroya alinan bir futbolcuya ucuz diye sevinen yoneticilerin biraz fedakarlik gostererek insani bir yardim yapabilmeleri mumkun herhalde..

  NASIL OLMUŞSA RADİKAL'İN DİKKATİNİ ÇEKMİŞ(!) - yok3

  Kocaelispor'un da logosu icralık olmuştu. Spor basını bunlarla ilgili değil. Varsa yoksa, İstanbul, istanbul sorunları, istanbul 3 takımı, o takımların sorunları. Beri yanda, insanlar onurları incinecek eşyalarını satışa veya icraya kaptırıyorlar. Ama, mutlu azınlık bunlarla ilgili değil. Çünkü, basın, yani medya da istanbul ve 3 takımdan nemalanıyor. Bu tesbit ile, medyanın anadolu takımlarını düşünmesini beklemek hayal. Ama, insanlar bilinçli olsalar, tüketmeseler... Sorun büyük ölçüde çözülür. Ama nerede o bilinç?

  HANİ NEREDE SÖZDE VEFA - ECEVİT SEVER

  Bu genç'in yaşam zorluğu ocak ayında yine gündeme gelmişti,her zaman vefadan bahsedenler hala yardım teşebbüsünde bulunmadıklarına göre,demek ki her söz yalanmış ve onlar iyi gün dostlarıymış.Alt yapıdan gelen gençlere bu olay ders olmalı,hatta ebeveyinleri kontrat imzalarken yanlarında muhakkak avukat bulundurmalı derim.