Sahibinden satılık UEFA kupası madalyası

Sahibinden satılık UEFA kupası madalyası
Sahibinden satılık UEFA kupası madalyası
Galatasaray'ın eski futbolcusu Alper Tezcan, finansal zorluklardan kurtulmak için UEFA Kupası madalyasını satıyorALPER TEZCAN’IN DRAMI VE FUTBOLDA VEFASIZLIK İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL - 1999-2000 sezonu UEFA Şampiyonu Galatasaray’ın kadrosunda yer alan futbolcu Alper Tezcan’ın UEFA madalyası, bir internet sitesinde 16 Şubat Pazartesi günü satışa çıkarılacak.
Satışı gerçekleştirecek "Hemalhemsat.com"dan yapılan açıklamaya göre, Alper Tezcan, içinde bulunduğu finansal zorluklardan kurtulmak için, futbol hayatı boyunca kazandığı madalyalarını satacak. Geçirdiği sakatlık ve sonrasında yapılan yanlış tedavi nedeniyle futbol hayatı genç yaşta sona eren Alper Tezcan, yaşamını devam edebilmek için gururla boynunda taşıdığı madalyalarından vazgeçti.
Genç futbolcuyu desteklemek isteyen tüm sporseverler ve yardımseverler ilana teklif verebilecek. Açık artırma sonuçlandığında, en yüksek teklifi veren alıcı, madalyayı almaya hak kazanacak. "Hemalhemsat.com", açık artırma sonucunda elde edilecek gelirden hiçbir komisyon bedeli kesmeyecek ve tutarın tamamını genç futbolcunun hesabına aktaracak.

-ALPER TEZCAN KİMDİR?-

Alper, 1988 yılında Galatasaray altyapısının seçmelerine girdi.
İlk hocaları Salih Bulgurluoğlu ve Ahmet Keskinkılıç olan Alper, bir yıl deneme amaçlı oynadı, 1989’da da lisansını aldı. Sonra ümit, yıldız ve 14-16 yaş takımlarında oynadı ve PAF takımına geçti. Bu dönemde 38 defa genç milli takımda yer aldı.
Galatasaray’a UEFA Kupası’nı getiren kadroda da yer alan Alper, geleceğin umut vaat eden genç futbolcuları arasında gösteriliyordu, ancak futbol hayatının çok başında geçirdiği sakatlıklar nedeniyle futbolu bırakmak durumunda kaldı. (aa)