Sahne sırası Tayfun'daydı

İspanyol basını, Atletico Madrid'i deplasmanda 2-1 yenen ve 38 yıl sonra ilk kez ligin ilk yarısını lider bitiren Real Sociedad'ın büyük başarısından söz ederken, maçta ilk golün sahibi olan Tayfun Korkut'a da övgüler yağdırdı.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

MADRİD - İspanyol basını, Atletico Madrid'i deplasmanda 2-1 yenen ve 38 yıl sonra ilk kez ligin ilk yarısını lider bitiren Real Sociedad'ın büyük başarısından söz ederken, maçta ilk golün sahibi olan Tayfun Korkut'a da övgüler yağdırdı. Marca gazetesi, 'Real Sociedad ilk yarının lideri' başlığını kullandığı haberinde 'Uzun yıllar sonra Real Sociedad ilk kez ilk yarıyı lider ve tek namağlup takım olarak bitirdi. Şampiyonluğun da artık ciddi bir adayı olduğunu kanıtladı. Sahanın iki kralı vardı. Biri Westerveld, diğeri de Tayfun'du' diye yazdı. El Mundo Deportivo gazetesi, 'Real Sociedad'ın tarihle buluşması' başlığını kullanırken, 'Bask takımı İspanyol futbol tarihinde ilk yarıyı yenilgisiz lider bitiren dokuzuncu kulüp oldu' derken, 'Tayfun'un dönüşü harikaydı. Türk oyuncu uzun süre yedek kalmasına rağmen kalitesinden hiçbir şey kaybetmemiş' yorumunu yaptı. Sport gazetesi ise, 'Nihat yine çok çalışkandı. Ama sahnede bu kez diğer Türk, Tayfun Korkut vardı' diye yazdı. İtalya'daki temsilcilerimiz Emre ve Okan da dün, Empoli maçında sahadaydılar. Emre, 90 dakika forma giyerken Okan 60. dakikada Conceiçao'nun yerine oyuna dahil oldu. Inter, Empoli'yi Christian Vieri'nin üç golüyle geçerken Okan, kafayla ikinci golün pasını verdi. Serie A'daki diğer sonuçlar: Bologna-Torino: 2-2, Brescia-Parma: 1-1, Juventus-Piacenza: 2-0, Lazio-Reggina: 0-1, Perugia-Chievo: 1-0.
İngiltere'de ise Federasyon Kupası'nda Manchester United, West Ham'ı 6-0'la hezimete uğratırken, Fulham da Charlton'u 3-0 yendi. (Spor Servisi)