Sakarya Nehri 'dibe' doğru akıyor

Dün Denizli Atatürk Stadı'nda iki Yeşil-Siyahlı takımın mücadelesi vardı. Ne yazık ki bu karşılaşma aynı zamanda bir kader randevusuydu.

DENİZLİ - Dün Denizli Atatürk Stadı'nda iki Yeşil-Siyahlı takımın mücadelesi vardı. Ne yazık ki bu karşılaşma aynı zamanda bir kader randevusuydu. Kazanan, ligde kalma umutlarını taze tutacak, kaybeden ise artık bavullarını toplamaya başlayacaktı. Gülen taraf ev sahibi oldu ve bitime yedi hafta kala Sakaryaspor, acı sona doğru bir adım daha yaklaştı.
Mücadelenin ilk yarısında konuk ekip daha etkiliydi. Sakaryaspor'un Arjantinli golcüsü Franco Cangele'yle Denizlispor'un Kamerunlu kalecisi Hamidou Souleymanou'nun karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda skor değişmedi.
Oyunun ikinci devresinde ev sahibi takım maçın tek hâkimiydi. 'Horozlar', aradıkları golü 71'de bulmayı başardı. Bu dakikada kaptan Yusuf, sağ kanattan şık çalımlarla taşıdığı topu Serhat'a aktardı. Serhat'ın şutunda topu uzaklaştırmaya çalışan emektar Evren'in ters vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 0-1.
Böylelikle Denizlispor maçı üç puanla kapatırken, en azından bu hafta itibarıyla rahat bir nefes aldı. Önümüzdeki iki haftada sırasıyla Beşiktaş ve Galatasaray'la oynayacak 'Tatangalar' için ise artık Süper Lig macerası acı veren bir hal aldı.
Ev sahibi ikinci yarı açıldı
Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım da Yeşil-Siyahlı takımın umutlarını kaybettiğinin bilincinde. Yıldırım, karşılaşmayı "İlk yarı golsüz bitince, ikinci yarıya Denizlispor baskılı başladı. Biz o baskıdan çıkabilseydik, pozisyon bulabilirdik. Neticede karambolden bir gol yedik. Yavaş yavaş başka planlar yapmak zorunda olduğumuzu görüyoruz" sözleriyle değerlendirdi. Yıldırım, kalan maçlarda diğer takımlara ve kendilerine karşı olan sorumluluklarını yerine getireceklerini sözlerine ekledi.
Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar'ın maçla ilgili düşünceleri şöyle: "Daha önce de söylediğim gibi sırat köprüsünden geçer gibiyiz. Önümüzde yedi maç kaldı. Onlar da böyle geçecek. Sakaryaspor iyi bir takım. Her ne kadar 'Düştü' diyorlarsa da maça çok asıldılar."

DENİZLİ: 1
Souleymanou 7
B. Ertuğrul 6
Kratochvil 7
Erman 7
Ahmet 5
(F. Egedik 55) 4
Julio Cesar 6
Abraham 6
İ. Ege 5
Serhat 5
Yusuf 6
(F. Yiğen 84) -
Adriano 5
(Kroupa 90) -

SAKARYA: 0
Martinez 6
M. Duman 6
Alişan 5
(C. Yanık 77) -
Savaş 4
Suat 5
Musa 5
(Özgür 90) -
Evren 4
Hakan 5
M. Erdoğan 5
Cangele 7
Adamu 6
(Graf 67) 4
GOL: Evren (71)
SARI KARTLAR: Erman, Yusuf, Abraham / Alişan, Cangele, Suat, Cem Yanık
Stat: Atatürk - Hakemler: B. Şimşek, İ. Köse, B. Birinci
G.ANTEP- ANTALYA: 0-0
STAT: Kamil Ocak
HAKEMLER: Çetin Sarıgül, Serkan Gençerler, Timur Direkler
GAZİANTEPSPOR: Hasagiç **, Kirita ***, Bekir İrtegün ***, Mehmet Polat ** (Fatih Şen 81), Afanou ***, Erdal ***, Zurita * (Diawara 68 *), Ekrem **, Mahmut Hanifi ** (Mehmet Çoğum 74 *), Veysel **, Göksel **
ANTALYASPOR: Cordoba **, Uğur **, Dziewicki **, Metin **, Şenol **, Levent *, Ali Bilgin **, İlyas ** (Mustafa 90), Volkan **, Coşkun ** (Ahmet Dursun 90), Ali Zitouni ***
SARI KART: Levent
(Spor Servisi)