Sakarya'da horonlu sevinç

Çaykur Rizespor, Sakarya deplasmanından üç puansız ama şen döndü. Kümeden düşmesi kesinleşen rakibi karşısında oldukça stresli bir maç oynayan Karadenizliler...

Sakarya-Ç. Rize: 1-1
STAT: Adapazarı Atatürk
HAKEMLER: Hüseyin Göçek, Bülent Gökçü, Ali Saygın Öğel
SAKARYA: Martinez ***, M. Duman **, Mehmet **, Savaş ** (Onur 60 *), Alişan **, Zafer **, Musa **, H. Özmert **, M. Erdoğan ***, Cangele *** (Graf 90), Ergin ** (Cem Yanık 64 **)
Ç. RİZE: Zdravkov **, Yasin ***, Hasan **, El Tabei **, Victoria **, Cem Baki *** (Serhat 86), Emrah *** , İbrahim ** (Ferdi 46 *), Altan **, Zafer *** (Görkem 90) , Anderson **
GOLLER: Ergin (32) / Zafer (18)
SARI KARTLAR: Cangele, Alişan / Zafer Biryol

ADAPAZARI - Çaykur Rizespor, Sakarya deplasmanından üç puansız ama şen döndü. Kümeden düşmesi kesinleşen rakibi karşısında oldukça stresli bir maç oynayan Karadenizliler, maç sonunda 'süper' kalmanın mutluluğunu stat içinde horon teperek kutladı.
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Şampiyon olmuş kadar sevinçliyiz. Bütün Rize halkına hayırlı olsun. Rize'nin bu seneden iyi bir ders çıkarması gerekiyor. Rizespor takımın bundan sonra artık buralara oynamaması gerekiyor" diye konuştu.
Sakaryaspor Teknik Sorumlusu Şaban Yıldırım, oynadıkları futbolla bazı iddialara gereken cevabı verdiklerini vurguladı ve şunları söyledi: "Lige karşı sorumluluğumuz vardı ve bunu yerine getirdik. Haftalar önce düşmemizin kesinleşmesine rağmen lig sonuna kadar hiçbir şaibeye yol açmadan onurumuzla mücadele verdik. Futbolcularımın tamamını bu nedenle kutluyorum." (Spor Servisi)