Sakatlık piyangosu bu kez Deivid ve Edu'ya

Fenerbahçe, devre arası kampının üçüncü gününü çift idmanla geçirdi. Sabah, antrenörler Santana ve İrfan Saraloğlu yönetiminde yapılan idmanda, futbolcular ısınma hareketlerinin ardından sahanın etrafında tempolu koşu yaptı.

ANTALYA - Fenerbahçe, devre arası kampının üçüncü gününü çift idmanla geçirdi. Sabah, antrenörler Santana ve İrfan Saraloğlu yönetiminde yapılan idmanda, futbolcular ısınma hareketlerinin ardından sahanın etrafında tempolu koşu yaptı. Antrenmanın son bölümünde sağ baldırında ağrı olan Deivid de Souza, son turu tamamlayamadı. Baldırına sargı yapılan Brezilyalı futbolcu, kulüp doktoru Ethem Tavukçu ile birlikte otele gitti.
Akşam idmanında da Edu ve genç kaleci Necati sakatlanarak, çalışmayı yarıda bıraktı. Şut çalışması sırasında sol baldırında ağrı olan Edu, çift kale maçta yer almayarak otele gitti. Antrenman maçında oyuncu olarak oynayan kaleci Volkan'ın bir pozisyonda Necati'ye yaptığı müdahale sonucunda genç file bekçisi, sol dizinden sakatlandı. Daha önce Alex, Kezman, Deniz Barış, Diego Lugano ve Serkan Balcı da sakatlıklar yaşamıştı.
Kampa geç katılan Stephen Appiah ve Mehmet Yozgatlı, kaldıkları otelin karşısındaki ormanda takımdan ayrı çalıştı.
Fenerbahçe'de basının karşısında dün Edu Dracena vardı. Brezilyalı savunma
oyuncusu Süper Lig'in ikinci yarısının daha da zor olacağının farkında olduklarını belirterek, "Rakiplerimiz bize karşı daha büyük bir motivasyonla oynayacak, ama yedi puanlık farkı daha da açarak sezon sonunda şampiyon olacağız" diye konuştu.
İdmanda gerginlik
Akşam idmanında Tümer Metin ile bir taraftar arasında gerginlik yaşandı. Çift kale maçta Tuncay, birkaç pozisyonda gol atamayınca, idmanı izleyen bir taraftar, "Bir tane de at be kardeşim" deyince, taraftara karşılık veren Tümer, "Gereksiz gereksiz konuşma" dedi. İdmanda ortam gerilirken antrenör İrfan Saraloğlu, taraftarların yanına giderek, kenardan böyle konuşmaların oyuncuların motivasyonunu bozduğunu söyleyerek, ortamı yumuşattı. (Spor Servisi)