Salih Dursun yandı!

Salih Dursun yandı!
Salih Dursun yandı!
Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun, deplasmanda 2-1 mağlup oldukları Galatasaray maçında hakem Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart gösterdiği gerekçesiyle 7 maça kadar men cezasına çarptırılabilir.

Hakem Deniz Ateş Bitnel’e gösterdiği kırmızı kartla manşetlere çıkan Salih Dursun 'a gelecek ceza, TFF Hukuk Müşavirliği’nin görüşüne bağlı olacak. Milliyet'in haberine göre; Trabzonsporlu futbolcunun bu hareketi, 'Sportmenliğe aykırı hareket' başlıklı 36. maddesine girerse 1 ila 3, 41. madde kapsamında değerlendirilirse 3 ila 7 maç arası bir ceza söz konusu olacak. Edinilen bilgiye göre Salih Dursun'a alt sınırdan ceza uygulanma ihtimali yüksek.

88. dakikadaki penaltı kararına tepki gösteren ve hakem Bitnel’e doğru koşarak göğsüne sert bir şekilde temas eden Luis Cavanda ’nın ise bu eylemi nedeniyle 2 veya 4 maç arası ceza alabileceği öğrenildi. Disiplin Kurulu’nun maçın atmosferi ve hakem kararlarını göz önüne alması halinde cezanın alt limitten çıkabileceği vurgulandı.

Karşılaşmada ikinci sarı karttan ihraç edilen Özer Hurmacı ’nın, kural gereği otomatikman 1 maç ceza alacağı ve bordo­mavili ekibin hafta sonu Osmanlıspor ile oynayacağı maçta forma giyemeyeceği kaydedildi. Özer, Torku Konyaspor ile deplasmanda yapılacak maçta takımdaki yerini alabilecek.

Galatasaray'ın Salih Dursun kararı

Salih Dursun: Pişman değilim