Salonu bastılar! Fenerbahçe-Galatasaray maçı iptal edildi

Salonu bastılar! Fenerbahçe-Galatasaray maçı iptal edildi
Salonu bastılar! Fenerbahçe-Galatasaray maçı iptal edildi
Aziz Yıldırım'a muhalif olmalarıyla bilinen Genç Fenerbahçeliler Grubu üyesi 50-60 kişilik taraftar grubu, İstanbul Genç Erkekler Basketbol Ligi'ndeki Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi olay çıkardı. Salonda yeterli güvenlik olmadığı için önlenemedi ve bunun sonucunda maç iptal edildi.

RADİKAL - Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre; İstanbul Genç Erkekler Basketbol Ligi'nde bugün saat 16.00'da oynanması gereken Fenerbahçe - Galatasaray maçı, olaylar nedeniyle başlayamadan tatil edildi.

Kadıköy'deki Caferağa Spor Salonu'ndaki karşılaşma öncesi, Aziz Yıldırım karşıtlıklarıyla bilinen Genç Fenerbahçeliler Grubu üyesi 50-60 kişilik bir grup, salona geldi. Ellerinde çok sayıda torpil, meşale gibi patlayıcı ve madeni madde lerbulunan taraftarlar, o sırada ısınma antrenmanı yapan Galatasaraylı basketbolcuların üstüne patlayıcı madde yağdırdı.

Aziz Yıldırım GFB üyesi taraftarları maça almadı!


Bunun üzerine iki takımın oyuncuları ve hakemler korkuyla soyunma odasına kaçtı. Salon yetkilileri hemen karakolu arayarak durumu bildirdi ve polis gönderilmesini istedi.

Ancak polisler gelene dek salondaki fanatikler eylemlerini sürdürünce hakemler karşılaşmanın oynanmaması kararını aldı.

GFB'ye bir darbe daha!


FENERBAHÇE KULÜBÜ: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Fenerbahçe Kulübü olaylarla ilgili resmi siteden bir açıklama yayımladı. Açıklama, şöyle:
"Fenerbahçe Ülker Genç Takımı ile Galatasaray Genç Takımı arasında bugün (11.01.2015) saat 16.00’da başlaması gereken Genç Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu maçı GFB grubunun takımlar ısınırken sahaya meşale ve ses bombası gibi birtakım yabancı madde atmaları yüzünden hakemler tarafından başlatılmamıştır.

Bu tip şiddet eylemleri sadece Fenerbahçe’ye değil, aynı zamanda Türk sporuna da zarar vermektedir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kişiler hakkında kulübümüzce savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.

Hem emniyet birimleri hem de yargıdan bu kişiler hakkında gerekli yaptırımların uygulanmasını acilen beklemekteyiz. Bu olayın takipçisi olacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız."