Samba yine tangoyu bastırdı

Bir Copa America daha sona ererken Brezilya, Güney Amerika futbolundaki hâkimiyetini iyici sağlamlaştırdı. 'Seleçao', Venezüella'da düzelenen 42. Copa America'nın finalinde Arjantin'i 3-0 gibi...

MARACAIBO - Bir Copa America daha sona ererken Brezilya, Güney Amerika futbolundaki hâkimiyetini iyici sağlamlaştırdı. 'Seleçao', Venezüella'da düzelenen 42. Copa America'nın finalinde Arjantin'i 3-0 gibi net bir skorla yenerken toplamda sekizinci, son beş turnuvada da dördüncü şampiyonluğunu elde etti. Sarı-Yeşilliler adına gol perdesini 4. dakikada, Galatasaray'ın transfer gündeminde olan Julio Baptista açarken, 39'da Arjantinli Ayala'nın sağ kanattan yapılan ortada kendi filelerine gönderdiği gol ilk yarının sonucunu belirledi: 2-0. Sevillalı Daniel Alves de 69'daki golüyle skoru 3-0 yapıp kupayı takımına getirdi. Sambacılar bu skorla, üç yıl önce Peru'daki turnuvada finalde penaltılarla yendiği Tangoculara rövanşı vermemiş oldu.
Şampiyonada Brezilya'dan Robinho altı golle gol krallığına ulaşırken, yıldız oyuncu maç sonrasında yaptığı açıklamada, "Şampiyona öncesinde herkes bizi eleştirdi, ancak bakın biz şampiyonuz" dedi. Bu sonuca karşın Arjantin halen, Uruguay'la birlikte Copa America'yı en çok kazanan takım (14) durumunda. (Spor Servisi)