Sambacı Lucio imzaya kaldı

Transfer konusunda sessizliğini sürdüren Fenerbahçe, dün oldukça hareketli saatler yaşadı.Şu günlerde Brezilya'da bulunan Sarı-Lacivertli ekibin transfer komitesi, Brezilya Milli Takımı ve Bayer Leverkusen'in başarılı defans oyuncusu Lucio ile kesin anlaşma sağlandığı öğrenildi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Transfer konusunda sessizliğini sürdüren Fenerbahçe, dün oldukça hareketli saatler yaşadı.Şu günlerde Brezilya'da bulunan Sarı-Lacivertli ekibin transfer komitesi, Brezilya Milli Takımı ve Bayer Leverkusen'in başarılı defans oyuncusu Lucio ile kesin anlaşma sağlandığı öğrenildi. Yöneticiler, önümüzdeki günlerde bu futbolcunun kulübü ile bir
araya gelip, şartları konuşacaklar. Brezilyalı oyuncunun da yakın çevresine, "Türk Milli Takımı'nı Dünya Kupası'ndan biliyorum. Türkiye'de, şampiyonluğa oynayan bir takımda forma giymek isterim" diyerek Fenerbahçe'ye sıcak baktığı bildirildi.
Christoph Daum boş durmuyor
Sarı-Lacivertiller'in peşinde koştuğu Hollandalı Hooijdonk, Daum'la görüştüğünü söyleyerek "Fenerbahçe'ye artık sıcak bakıyorum" dedi. Hooijdonk "Hangi takıma transfer olacağıma ben karar veririm. Daum'la görüştüm; Fenerbahçe ve Türkiye hakkında çok güzel şeyler anlattı. Türkiye hakkında hep olumlu düşünmüştüm. Şunu artık açıkça söyleyebilirim ki, bu olumlu gelişmelerden sonra Fenerbahçe, beni transfer etmek isteyen kulüpler arasında en ciddi aday konumuna geldi. Frank de Boer'la bir hafta önce görüşmüştük. Transferi konusunda birşey söylemedi. Ben Fenerbahçe ile anlaşırsam, onunla aynı takımda oynamak bizim için büyük avantaj olur" dedi.
Transfer görüşmelerini sürdüren teknik direktör Christoph Daum'un, İsveçli kaleci Asper ile ön sözleşme imzaladığı ileri sürüldü. Alman hocanın, İsveçli eldivenin menajeri Anders Wailsten ile yaptığı görüşme sonrası her konuda anlaşmaya vardığı belirtildi. Asper ile yapılan görüşmede de olumlu yanıt alındığı, tarafların önümüzdeki hafta bu transferi bitireceği, başarılı kalecinin İstanbul'a gelerek sözleşme imzalayacağı belirtildi.
'Artim Şakiri ile ilgilenmiyoruz'
Öte yandan Fenerbahçe Kulübü, Makedon oyuncu Artim Şakiri'nin Sarı-Lacivertli kulübe transfer olacağı şeklindeki haberleri yalanladı. Kulüpten yapılan açıklamada Şakiri'nin Fenerbahçe'ye transfer olacağı yönünde Türk ve Bulgar basınında haberler çıktığı belirtilerek, "Artim Şakiri ile kesinlikle ilgilenmemekteyiz. Ayrıca, bu oyuncunun İngiltere'nin West Bromwich ile ön sözleşme imzaladığı ilgili kulüp tarafından, faks yoluyla tarafımıza da iletilmiştir" denildi.
20 Haziran'da satışa çıkarılması planlanan kombine biletler öncesi, yıldız transferi konusunda henüz yönetimden bir atak yapılmaması, camiada paniğe neden oldu. Özellikle Christoph Daum'un listesinin başında bulunan Hooijdonk, Frank de Boer, Elber gibi futbolcuların Sarı-Lacivertli takımdan gelen transfer teklifine çeşitli nedenlerle 'hayır' demeleri, yönetim kurulunu da sıkıntıya soktu. Bu arada Hollanda Milli Takımı'nın as oyuncusu Overmans'ın da Galatasaray ile temasa geçmesi kafaların karışmasına neden oldu.Lucimar Ferreira da Silva 'Lucio'
Doğum yeri: Brezilya
Doğum tarihi: 08.05.1978
Boy: 1.88
Kilo: 81
Mevki: Defans
Eski kulübü: Porto Alegre
Şu an oynadığı kulüp: Bayer Leverkusen
Futbol otoritelerince, 'Oyunu iyi okuyan ve topu oyuna iyi sokan bir savunmacı' olarak nitelendiriliyor. Brezilya Milli Takımı'yla, 2002 Dünyü Kupası finallerinde başarılı bir performans sergiledi. Önceki sezon
Bayer Leverkusen formasıyla Şampiyonlar Ligi finalinde yer aldı.