Sambacılarla final gecesi

Milli Takım, FIFA Konfederasyon Kupası'ndaki son maçında Brezilya ile karşı karşıya geliyor. Saint Etienne kentindeki 35 bin kapasiteli Geoffroy Guichard Stadı'nda yapılacak maçta, gruptan çıkabilmek için Ay-Yıldızlılar'a beraberlik yetiyor.

SAINT ETIENNE - Milli Takım, FIFA Konfederasyon Kupası'ndaki son maçında Brezilya ile karşı karşıya geliyor. Saint Etienne kentindeki 35 bin kapasiteli Geoffroy Guichard Stadı'nda yapılacak maçta, gruptan çıkabilmek için Ay-Yıldızlılar'a beraberlik yetiyor. Karşılaşmanın her türlü beraberlikle bitmesi halinde, FIFA kuralları gereği, Milli Takım daha fazla gol attığı için yarı finale çıkacak. Yenilgi halinde ise Türkiye kupaya veda edecek. Milliler, B Grubu'nda ikinci olarak yarı finale çıktığı takdirde, A Grubu'nu ilk sırada tamamlayan takımla Paris'in Stade de France Stadı'nda perşembe günü saat 22.00'de karşılaşacak. Kupada, üçüncülük maçı 28 Haziran cumartesi günü Saint Etienne kentinde, final maçı ise 29 Haziran pazar günü Paris'te oynanacak.
22.00'de başlayacak maçın hakemliğini Alman Markus Merk yapacak. Ay-Yıldızlı ekipte sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor. Karşılaşmayı, başta Lyon olmak üzere Belçika ve Almanya'dan gelecek Türk vatandaşların izlemesi bekleniyor. Gruptaki diğer maçta saat 20.00'de ABD ile Kamerun karşı karşıya gelecek. (Spor Servisi)