Sambayı yapan Robinho'ydu

Venezüella'da düzenlenen Copa America'da favori Brezilya, B Grubu'ndaki ikinci maçında Şili'yi 3-0 yenerek, hem çeyrek final umutlarını artırdı, hem de ilk maçta Meksika karşısında aldığı 2-0'lık yenilgiyi telafi etti.

MATURIN - Venezüella'da düzenlenen Copa America'da favori Brezilya, B Grubu'ndaki ikinci maçında Şili'yi 3-0 yenerek, hem çeyrek final umutlarını artırdı, hem de ilk maçta Meksika karşısında aldığı 2-0'lık yenilgiyi telafi etti. 'Seleçao'nun bu galibiyetinde en büyük pay ise Robinho'nundu. Real Madrid'in genç yıldızı, 35, 83 ve 87. dakikalarda Şili ağlarını havalandırarak gecenin yıldızı oldu. Meksika ise Ekvador'u 2-1 mağlup ederek, grup maçları tamamlanmadan çeyrek finale yükselmeyi garantiledi. 'Aztekler'in gollerini 21'de Castillo, 80'de de Bravo atarken, maçın ikinci yarısının büyük bölümünde baskılı oynamasına karşın beraberlik golünü atamayıp kontratakta ikinci golü kalesinde gören Ekvador'un tek sayısı 85'te Mendez'den geldi.
Tur şansını mucizelere bırakan 'İnkalar', çeyrek finale çıkmak için son maçta Brezilya'yı yenip Meksika'nın da Şili'yi devirmesini bekleyecek. (Spor Servisi)