Sami Yen'de son gece

Geçen hafta Beşiktaş yenilgisiyle lig yarışına nokta koyan Galatasaray, bu akşam Gaziantepspor karşısında sezonu bitiriyor. Son kez taraftarının önüne çıkacak olan Sarı-Kırmızılılar, aynı zamanda Ali Sami Yen'e de veda edecek.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Geçen hafta Beşiktaş yenilgisiyle lig yarışına nokta koyan Galatasaray, bu akşam Gaziantepspor karşısında sezonu bitiriyor. Son kez taraftarının önüne çıkacak olan Sarı-Kırmızılılar, aynı zamanda Ali Sami Yen'e de veda edecek. İki sezon boyunca maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak olan Cim Bom, tarihi zaferlere imza atıp, Avrupa'nın devleri için cehenneme çevirdiği mabedinde son kez boy gösterecek.
Şampiyonlar Ligi'ni garantileyen Galatasaray ile UEFA Kupası'na katılmaya hak kazanan Gaziantepspor için prestij mücadelesi şeklinde geçecek olan karşılaşmada her iki takım da yedek ağırlıklı kadrolarla sahada yer alacak. Cim Bom'da sakat ve cezalıların çokluğunda, gençlerin forma giyeceği, Kırmızı-Siyahlı ekipte ise Maxim, Cesar ve Viola gibi asların dinlendirileceği bildirildi. 20.00'de başlayacak mücadeleyi, Ali Uluyol yönetecek ve Lig TV'den naklen yayınlanacak.
Öte yandan İtalyan spor gazetesi Corriere dello Sport'un, transfer pazarıyla ilgili hazırladığı köşede yer alan haberde, Terim'in Hasan Şaş'a 'yol verdiği' iddia edildi. Haberde, Old Trafford Stadı'nda karşılaştığı Terim'e, Hasan Şaş'ı soran İtalyan gazetecilerin, "Ben onu artık istemiyorum. Eğer istiyorsanız gelin onu alın, tek sorun Euro" yanıtını aldığı belirtildi. Gazete, Galatasaray'ın Şaş için tazminat istediği Inter'in de bu transferi henüz sonuçlandıramadığını ileri sürdü.