Sami Yen'e beyaz yorgan

Galatasaray ile Denizlispor arasında dün yapılması gereken maç, Ali Sami Yen Stadı'nın zemininin elverişli olmaması ve kar yağışının sürmesi nedeniyle hakem Metin Tokat'ın kararıyla bugün saat 16.30'a ertelendi.
Haber: UĞUR VARDAN / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray ile Denizlispor arasında dün yapılması gereken maç, Ali Sami Yen Stadı'nın zemininin elverişli olmaması ve kar yağışının sürmesi nedeniyle hakem Metin Tokat'ın kararıyla bugün saat 16.30'a ertelendi. Sahanın bugün de elverişsiz olması halinde karşılaşma Futbol Federasyonu'nun belirleyeceği başka bir tarihe ertelenecek.
Aslında her şey 'saha temizleyicileri'nin yavaş hareketlerinden belliydi: Ağır çekimde temizledikleri sahayı, yoğun şekilde yağan kar anında kapatıyordu. Stada ulaşabilmiş 300 kadar Sarı-Kırmızılı taraftar tribünlerdeki yerlerini almış, hakem Metin Tokat'ın, 'oynanır' komutunu bekliyordu, ama hem onların hem de basın tribünündeki meslektaşların hevesleri kursağında kaldı.
Saatler 19.05'i gösterirken konuk ekip Denizlispor çıktı sahaya. Üç yüz küsur taraftar, "Burası Ali Sami Yen, buradan çıkış yok" diye tempo tuttu. Yeşil-Siyahlı ekipten yaklaşık beş dakika sonra Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim çıktı bu kez sahaya; 'İmparator' tezahüratları eşliğinde sahayı dolaşan Terim, takımına "Hakem oynatabilir, hazır olun" emrini vermişti ki, bu kez sahneye Metin Tokat çıktı ve "Her şey yarım saat içinde belli olur" dedi.
Terim'in talimatıyla sahaya çıkan Galatasaraylı futbolcular ısınma hareketlerine başlarken, taraftarlar bu kez yeni transferlere tezahürata başladı: Önce, Fenerbahçe'den alınan Revivo'ya elbette; ardından Lukunku ve Xavier boş tribünleri selamladı.
Karşılaşmanın başlamasına 15 dakika akala sahaya tekrar çıkan hakem Metin Tokat, alanın farklı bölgelerinde zıplatmayı denediği top dizkapaklarına bile çıkmayınca maç bugüne ertelenmiş oldu.