Şamil Sam'a İngiliz rakip

Avrupa Ağır Sıklet Profesyonel Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, 8 Şubat tarihinde Almanya'nın başkenti Berlin'de İngiliz Danny Williams'a karşı karşıya gelecek.

BERLİN - Avrupa Ağır Sıklet Profesyonel Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, 8 Şubat tarihinde Almanya'nın başkenti Berlin'de İngiliz Danny Williams'a karşı karşıya gelecek. Sam, "Kendime güvenmesem Williams'ın çağrısını kabul etmezdim. Maça çok iyi hazırlandım. Benim için bunun iyi bir şans olduğunu düşünüyorum. Kendimi favori görüyorum" dedi. Şampiyon boksör, bugüne dek 15 profesyonel karşılşama yaptığını ve hepsini kazandığını hatırlatarak, "Williams iyi bir boksör, ama ben de iyiyim" diye konuştu.
Sam'ın Alman antrenörü Michael Timm de, "Sinan'ın kendisine güvenmesi iyi. Ancak Avrupa Şampiyonu olduktan sonra karşısına bu kadar zorlu bir rakip çıktı. Sam'ın büyük avantajı, ringe çıktığı andan itibaren yalnızca kazanmayı düşünüyor. Berlin'de de bunu kanıtlamak istiyor" dedi. Sam, 12Ekim 2002'deki unvan maçında, Polonyalı rakibi Saleta'yı yenerek ağır sıklette Şampiyon olmuştu. (Spor Servisi)