Şampiyon ileriye bakıyor

Beşiktaş Kulübü, teknik direktör Mircea Lucescu'nun sözleşmesini
2 yıl daha uzatarak, 3 yıllık yeni bir sözleşme yaptı.

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü, teknik direktör Mircea Lucescu'nun sözleşmesini
2 yıl daha uzatarak, 3 yıllık yeni bir sözleşme yaptı. Akaretler'deki Beşiktaş Kulübü'nde, Lucescu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bir basın toplantısı düzenleyen başkan Serdar Bilgili, Rumen teknik adamın, Beşiktaş'ın 100. yılında çok büyük başarılara imza attığını belirterek,
"Lucescu ile 1 yıl daha sözleşmemiz var. Ancak oturup konuştuk, gelecek 3-5 yılımızı planlamamız gerektiği kararına vardık. Daha büyük düşünmemiz gerektiği düşüncesiyle, 1 yılın üzerine 2 yıl daha ekledik. Lucescu 3 yıl bizimle olacak" diye konuştu.
Bilgili, şampiyonluğu kazanıp, yönetim, teknik kadro ve futbolcular olarak büyük bir mutluluk yaşadıklarını, ancak bu mutluluğun gözlerini karartmadığını ifade ederek, "Artık önümüze bakıyoruz. Planlarımız uzun vadeli. Hedefimiz sadece Şampiyonlar Ligi değil, Avrupa'da her yıl ilk 10-15 takımdan biri olmak, Şampiyonlar Ligi'nde en üst düzeyde bir takım yaratmak" şeklinde konuştu.
Lucescu da, Beşiktaş'ta mutlu olduğunu, başarı sağladığını belirterek, Siyah-Beyazlılar'ın Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı olması gerektiğini, bu nedenle kontratının uzatılması teklifini kabul ettiğini söyledi. Rumen teknik adam, transferlerle ilgili soruları, "Gelecek oyuncularda çok dikkatli olmamız gerekiyor. Önümüzde bir ay var. Takıma yararlı olacak oyuncuları seçmemiz gerekiyor" diye yanıtladı. Hakan Şükür'ün transferiyle ilgili, "Gündemimizde yok, basın yazıyor" açıklamasını yapan Lucescu, Emre Aşık'ın da Dünya Kupası kadrosunda yer alan iyi bir futbolcu olduğunu kaydetti.
Hakan Şükür'le gizliden gizliye
Beşiktaş, Galatasaray ile sözleşmesi sona eren Emre Aşık ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Beşiktaş Menajeri Sinan Engin'in, milli futbolcu ile görüşerek, kesin anlaşmaya vardığı öğrenildi. Hakan Şükür ile de görüşmeleri sürdüren Beşiktaşlı yöneticiler, bu futbolcuyla ödeme planı üzerinde anlaşma sağlarsa iş imzaya kalacak. Siyah-Beyazlılar, Real Sociedad ile yollarını ayıran Tayfun ile de, Nihat aracılığıyla görüşmeye başladılar. (Spor Servisi)