Şampiyon kaldığı yerden

Süper Lig'de 2002-03 sezonunu şampiyon kapatan ve 100. yılında unutulmaz bir başarıya imza atan Beşiktaş, yeni umutlar ve hedefler için bugün ilk startı veriyor.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Süper Lig'de 2002-03 sezonunu şampiyon kapatan ve 100. yılında unutulmaz bir başarıya imza atan Beşiktaş, yeni umutlar ve hedefler için bugün ilk startı veriyor. BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde toplanacak olan Siyah-Beyazlılar, bu akşam, yeni sezonun ilk çalışmasını aynı tesislerde yapacak. Sezonun ilk çalışmasına FIFA Konfederasyon Kupası maçları nedeniyle Fransa'da bulunan İbrahim Üzülmez ve Ahmet Yıldırım, Kolombiyalı kaleci Oscar Cordoba ile Mısır Milli Takımı'na giden yeni transfer Ahmed Hassan katılmayacak. Takımın bu sezondaki yeni isimleri Okan Koç, Sinan Kaloğlu, Emre Aşık ise ilk kez yeni takımlarıyla idmana çıkacak. Tatilini İtalya'ya ve ülkesi Romanya'ya değerlendiren Beşiktaş teknik direktörü Mircea Lucescu da, dün İstanbul'a döndü.
Bu arada Beşiktaş'ın yeni transferi Ahmed Hassan ile yıldız futbolcusu Sergen, Memorial Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçtiler. Aynı zamanda takım doktoru olan Operatör Dr. Ayhan Optür yönetiminde bir sağlık heyetine muayene olan iki futbolcunun yanı sıra yardımcı antrenör Feyyaz Uçar da sağlık muayenesi oldu.
Okan: Gerçekten Beşiktaşlıyım
Beşiktaş'ın Gençlerbirliği'nden transfer ettiği Okan Koç, her zaman Beşiktaşlı olduğunu söyledi. 'www.bjkhaber.com' adresli internet sitesine konuk yazar olarak katılan Okan Koç, "Ben gerçekten Beşiktaşlıyım" dedi. Okan, Siyah- Beyazlı takıma olaylı bir biçimde geçtiğini hatırlatarak, şunları kaydetti: "İlk başta Galatasaray'a söz vermiştim. Profesyoneldim, ancak hiçbir zaman bu takıma gitmek istememiştim. Bunun nedeni ise Beşiktaşlı oluşumdu. Her futbolcu transfer olduğunda 'Ben küçükken bu takımı tutardım. Kanımı akıtsanız forma giydiğim takımın rengi akar' şeklinde sahte ve inandırıcı olmayan ifadeler kullanır, ancak benimki gerçekten böyle. Ben gerçek bir Beşiktaşlı'yım. Ben birara Beşiktaş'ın hiçbir maçını kaçırmaz ve bu takım için ağlardım. Beni tanıyanlar bilirler, Beşiktaş'ın 3-0'lık Barcelona ve diğer Avrupa kupası maçlarına gitmişimdir. Hatta şu anda Beşiktaş'ta yöneticilik yapan Hüseyin Mican ile Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki Barcelona maçına birlikte gittik" diye konuştu. Genç yıldız, Beşiktaş'a geldiği için asla şımarmayacağını söyledi. Gece yaşamının hiçbir biçimde olmayacağını vurgulayan Okan, "Beni kimse barlarda, diskolarda görmeyecek" dedi.
Öte yandan 'Geleceğin Yıldızları Roadshow' programı Erzurum'da da start aldı. 12 Mayıs'ta ilki Balıkesir'de başlayan ve toplam 30 ilde gerçekleştirilecek program kapsamında, Erzurum'a gelen Beşiktaşlı yetkililer, 8-16 yaş arası çocuklar için sokak futbolu ve basketbolu turnuvası düzenledi. Erzurumlu minikler, Aziziye Parkı'nda başlayan turnuvalardan futbola daha çok ilgi gösterdi. Yetkililer, 28-29 Haziran tarihlerinde Beşiktaş'ın altyapısında oynayacak çocukları belirlemek için seçmeler yapacaklarını belirterek, bu seçmelerde başarılı olan çocukların eğitimleri başta olmak üzere bütün ihtiyaçlarını karşılayarak altyapıda oynatacaklarını kaydettiler.