'Şampiyon olacağız derseniz, sizi bitirirler'

Müthiş bir çıkış ve ardından zirvede haklı bir duruş. Vestel Manisaspor, liderlik koltuğunu sevdi, hatta altı puan önde bile oldu ama Sivasspor yenilgisiyle başlayan süreçte öylesine ağır yaralar aldı ki...

MANİSA - Müthiş bir çıkış ve ardından zirvede haklı bir duruş. Vestel Manisaspor, liderlik koltuğunu sevdi, hatta altı puan önde bile oldu ama Sivasspor yenilgisiyle başlayan süreçte öylesine ağır yaralar aldı ki, takım küme düşme potasına kadar geldi. Üstelik teknik direktörü Ersun Yanal'la da yollarını ayırdı. Kulüp Başkanı Haluk Çubukçu, önceki gün Manisa Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün Laleli Salonunda düzenlediği 'Manisa'nın Örnek Simalarıyla Söyleşi' gecesinde yaptığı konuşmada, biraz da yaşananların hesaplaşmasına soyundu. 37 yıllık iş hayatının 19 yılının Manisa'da geçtiğini, en hareketli döneminiyse Vestel Manisaspor'da yaşadığını belirten başkan, kadınların futbolu sevmesi için eşini maçlara getirmeye başladığını, karısı Ayşin Çubukçu'nun en büyük destekçisi olduğunu ve büyük fedakârlıklarda bulunduğunu söyledi.
Görevini bıraktıktan sonra uzun süre spor medyasını takip etmeyeceğini de ifade eden Çubukçu, Vestel Manisaspor'un bu yıl elde ettiği gelirin 7 milyon dolar civarında olduğunu, Vestel Şirketler Grubu'nun ise 22 milyon doların üzerinde takıma yatırım yaptığını ifade eden Çukukçu 'Vestel ne yapıyor' dedikodusunu çıkaranlara cevabımız budur" diye konuştu. V. Manisaspor ile yolları çakışmadan önce fanatik bir Fenerbahçeli olduğunu belirten Başkan Çubukçu, "Fakat başkanlık görevi bana verildiği günden bugüne kadar fanatik bir Vestel Manisasporlu oldum" dedi
Futbol takımında çok inişler ve çıkışlar olduğunu anlatan Çubukçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Alt sıralara düşüşümüz de sürpriz değil. 2005 yılı ekim ayında Ersun Yanal hocayla oturduk, nasıl bir takım yaratalım diye konuştuk. Biz bunu yaparken zor olanı seçtik. Futbola aç olan gençleri seçerek yola çıktık. Biz hiçbir zaman şampiyon olacağımızı söylemedik. Şampiyonluk o kadar kolay değil. Hedefimizin içinde şampiyonluk da var. Ancak, 'Hemen şampiyon olacağız' derseniz sizi bitirirler. Bunu söylerken birisinin bizim fişimizi çektiğini ifade etmiyorum. Spor basını, Yanal'ın önce Fenerbahçe, Trabzonspor, devre arasında da Galatasaray ile anlaştığını yazdı. Böyle 'gitti, geldi' haberleri bize zarar verdi."
'Yanal kendi istifa etti'
Çubukçu, Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçında yaşanan olayların, çirkinliklerin, acı tecrübe olduğunu söyledi. Fair-play davranışlarının bunların önüne geçtiğini dile getiren Çubukçu, bir takımın başına gelebilecek her şeyi yaşadıklarını belirtti. Ersun Yanal'ın istifa kararı aldığını, kendilerinin de yönetim olarak bu istifa kararından döndürmek için çaba sarf ettiğini hatırlatan Çubukçu, bunda başarılı olamadıklarını kaydetti. Teknik direktör Giray Bulak ile 3.5 yıl için anlaştıklarını dile getiren Çubukçu, devre arasında aldıkları Kalabane ve Reinaldo'nun iyi futbolcular olduklarını söylerken "Ama biz daha onların iyi olduğu maçı görmedik" dedi. (Spor Servisi)