'Şampiyon olmadan gitmem'

Kendisi hakkında medyada çıkan haberlerden çok yıprandığını söyleyen Fatih Akyel, "Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşamadan hiç bir yere gitmem" dedi.

LYON - Kendisi hakkında medyada çıkan haberlerden çok yıprandığını söyleyen Fatih Akyel, "Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşamadan hiç bir yere gitmem" dedi. Galatasaray'a gideceği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen tecrübeli futbolcu şu açıklamalarda bulundu: "Beni yıpratmak için Galatasaray'a gitmek için haber gönderdiğim şeklinde haberler çıkıyor. Bu kesinlikle doğru değildir. Ben Fenerbahçe'de çok mutluyum. Galatasaray'da şampiyonluk yaşadım. Fenerbahçe'de de aynı duyguları tatmak istiyorum. Bu başarıyı yaşamadan hiçbir yere gitmem. Yöneticilerimle bir araya geldim. Onlar da, beni rahatlatıcı açıklamalar yaptılar. Bana, 'Galatasaray 5 oyuncu teklif etse bile, seni bir yere göndermeyiz' dediler. O nedenle kararım kesin; Fenerbahçe'de kalacağım.
Öte yandan Fenerbahçe ile henüz anlaşma sağlayamayan Ogün'ün, yurt içi ve yurt dışından gelen teklifleri değerlendirdiği bildirildi. Ogün'ün menajeri Faruk Güler, tecrübeli futbolcuya yurt içinden Akçaabat Sebatspor ve Konyaspor'dan, yurt dışında da Almanya ve Katar'dan teklifler geldiğini söyledi. Gelen teklifleri değerlendirerek, bir hafta içinde karar vereceklerini belirten Güler, "Özellikle yurt dışından oldukça ciddi teklifler var. Durum değerlendirmesi yapıp hafta sonuna kadar bir karara varacağız" dedi. Güler, üç yıl daha futbol oynamak isteyen Ogün'ün tercihini, sorunsuz bir kulüpten yana kullanmak istediğini sözlerine ekledi. (Spor Servisi)