Şampiyon Türk boksör Selçuk Aydın yeniden ringlerde

Şampiyon Türk boksör Selçuk Aydın yeniden ringlerde
Şampiyon Türk boksör Selçuk Aydın yeniden ringlerde
Avrupa ve Kıtalararası boks şampiyonlukları bulunan Selçuk Aydın, yarın akşam unvan maçına çıkacak.

RADİKAL- Avrupa  ve Kıtalararası boks şampiyonlukları bulunan Selçuk Aydın, Almanya'nın Bielefeld kentinde Sırbistanlı rakibi Misa Nikoliç ile yarın akşam saat 22.00’da unvan maçına çıkacak.  

UNVAN MAÇINA ÇIKIYOR

Los Angeles’te Ukraynalı rakibi ile karşılaştıktan sonra memleketi Trabzon’a dönen şampiyon boksör Selçuk Aydın, hazırlıklarını burada yapmaya başladı. Bir yıllık hazırlıkların ardından Almanya’nın Bielefeld kentine dönen şampiyon boksör yarın akşam saat 22.00’da sıralama maçına çıkarak yumruk sallayacak. Maç Kanaltürk'ten  canlı olarak yayınlanacak. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra maç için bir ay önce Almanya’ya giden ve hazırlıklarına burada devam eden Aydın, "Amerika’daki maçımdan sonra Trabzon’a döndüm. Burada çalışmalarımı sürdürmek istedim. Ancak Trabzon’da tesis anlamında sıkıntı yaşadım. Çalışmalarıma biraz ara vermek zorunda kaldım. Bu maç için önce doğduğum yerde şimdi de maçın olacağı şehirde hazırlıklarımı tamamladım. Tüm kısıtlı imkanlara rağmen Selçuk Aydın'ın ayakta ve yeniden doğduğunu yarınki maçta göstereceğim. İçimdeki Trabzon ve Türkiye aşkını bu maçta tüm dünyaya göstereceğim” dedi.

DÜNYA KITALARARASI VE AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

4 Eylül  1983 Trabzon’da dünyaya gelen Selçuk Aydın, Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Çamlıca Köyü’nde dünyaya gelen Selçuk Aydın, okuldaki öğretmenlerinin yönlendirmesi ile 1993 yılında boksa başladı. Boks milli takımının kaptanlığına kadar yükselen Aydın, Dünya Kıtalar Arası ve Avrupa orta siklet boks şampiyonu oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi bölümlerinden başarıyla mezun oldu.