Şampiyonlar Ligi'nde de Passolig!

Şampiyonlar Ligi'nde de Passolig!
Şampiyonlar Ligi'nde de Passolig!
Sarı-kırmızılı yönetim, Türk Telekom Arena'da oynanacak Şampiyonlar Ligi maçlarında da Passolig kartın geçerli olmasını kararlaştırdı. UEFA'nın bu uygulamaya onay verip vermeyeceği merak konusu oldu.

Galatasaray 'ın, Şampiyonlar Ligi’nde 16 Eylül’de Türk Telekom Arena’da oynanacak Anderlecht maçı için Türkiye ’de hayata geçirilen Passolig kart uygulamasına gideceği belirlendi. Bu karar tartışmaları da beraberinde getirdi.

Galatasaray'ın isyanı! Aysal'dan 15. hamle


Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre; taraftarların böyle bir olaya tepki göstererek, Anderlecht maçını boykot edebileceği iddia edildi. Galatasaray için Avrupa ’daki ilk maçında yeterli taraftar desteğinden mahrum kalma riski ortaya çıkarken, yönetimin bu kararı gözden geçirip geçirmeyeceği ise bilinmiyor.

Galatasaray’ın, Şampiyonlar Ligi gibi UEFA’nın önemli gelirler elde ettiği bir arenada bu uygulamaya gidecek olmasının ne gibi sonuçlar doğuracağı da merakla bekleniyor. UEFA’nın buna izin verip vermeyeceği ayrı bir tartışma konusu olarak duruyor.

Geçtiğimiz hafta Süleyman Seba Sezonu’nda Passolig kartı alanların sayısının 266 bin 812’ye ulaştığı açıklanmış ve en çok Galatasaray taraftarının buna ilgi gösterdiği ilan edilmişti. Şu ana kadar 60 bin 540 adet kart satın alan sarı-kırmızılılar zirvede yer alıyor. Şampiyonlar Ligi’nde Türk Telekom Arena’daki bir maçta tribünlerin ne kadar dolacağı merak ediliyor.

Bruma'ya büyük şok!