Şampiyonlar Ligi'nde gruplar belli oldu

Şampiyonlar Ligi'nde gruplar belli oldu
Şampiyonlar Ligi'nde gruplar belli oldu
Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde zorlu bir gruba düştü. UEFA Kupası'nı kazandığı Parken Stadı'nın sahibi Kopenhag'ın yanı sıra, üçüncü kez Juventus'la eşleşen Sarı-Kırmızılıların grubundaki diğer rakibi ise geçen sezon çeyrek finalde elendiği Real Madrid.

MONAKO / SPOR SERVİSİ - Şampiyonlar Lİgi’nde ülkemizi temsil edecek olan Galatasaray ’ın gruplardaki rakipleri belli oldu. Zorlu bir gruba düşen Sarı-Kırmızılıların bütün rakipleri Galatasaray camiası için anıları tekrar canlandırırken, bizzat teknik direktörü Fatih Terim açısından da çeşitli anlamlar taşıyor.

Galatasaray'ın Devler Ligi fikstürü


Sarı-Kırmızılılar, geçen sezon Devler Ligi’nde çeyrek finalde elendiği Real Madrid’in seribaşı olduğu B Grubu’nda, geçen yılın İtalya şampiyonu Juventus ve Danimarka şampiyonu FC Kopenhag ile birlikte yer aldı. 

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal kura çekimiyle ilgili yaptığı açıklamada işlerinin zor ama imkansız olmadığını belirtirken, “Geçen seneki grubumuz da bu seneki grup gibi zorluydu. Ancak oradan çıkmayı başardık. İnşallah bu sene de bu gruptan, aynı çaba ve konsantrasyon ile çıkmayı başarırız. Teknik ekibimizin ve oyuncularımızın bunu başaracağına inanıyorum” dedi. Aysal ayrıca birkaç gün içerisinde yeni transfer açıklayacaklarını da ifade ederken, “Önemli olan gruptan çıkmaktır. Özellikle böyle bir gruptan çıktığımız zaman , geçen seneki başarımızın da üzerine çıkabiliriz. Ana hedefimiz gruptan çıkmak” şeklinde konuştu.

Ünal Aysal'dan kura yorumu


Halef-selef eşleşmesi...
Galatasaray’ın grubunda bulunan Real Madrid’in yeni hocası Carlo Ancelotti, Fatih Terim’in 2001-2002 sezonunda yaşadığı Milan macerasında görevi bırakmasının ardından İtalyan devinin başına geçmiş ve Kırmızı-Siyahlıları 2009’a kadar çalıştırmıştı. İtalyan teknik adam bu süre içinde Milan’a üç kez Devler Ligi finali oynatmış, iki randevudan mutlu ayrılmıştı. Ancelotti’li Milano ekibi, 2005’teki İstanbul ’daki tarihi finalde Liverpool karşısında 3-0 öne geçmesine rağmen maçı 3-3 tamamlamış ve penaltı atışları sonucu kupayı İngiliz ekibine kaptırmıştı. Ancelotti en son Paris Saint Germain’i çalıştırmıştı.

Parken’e yeni bir ziyaret!
Dünkü eşleşme sonucu Galatasaray’la eşleşen FC Kopenhag maçlarını, Sarı-Kırmızılı takımın ve futbol tarihimizin en büyük başarısı olan ‘UEFA Kupası Şampiyonluğu’na erişilen mekânda, yani Parken Stadı’nda oynuyor. Hatırlanacağı gibi ‘Terim’in Aslanları’ 17 Mayıs 2000’deki final mücadelesinde 0-0 biten maçın ardından penaltılarla Arsenal’i 4-1’le geçmiş ve muhteşem bir başarıya imza atmıştı. Kopenhag-Galatasaray maçında sadece Sarı-Kırmızılı takımın değil tüm bir camianın da o güzelim anıları canlanacak.

‘Sinyor’lar buluşması...
Grupta bulunan üç teknik adamın ‘İtalya bağlantıları’ malum. Real Madrid ve Juventus’un başında iki İtalyan çalıştırıcı var (Carlo Ancelotti, Antonio Conte), Galatasaray teknik patronu Terim’in de yaklaşık bir buçuk sezonluk Serie A macerası bulunmakta. Dolayısıyla B Grubu’ndaki eşleşme bir anlamda ‘Sinyorlar buluşması’ olarak da değerlendirilebilir.

1148448