'Şampiyonlar Ligi'ni kazansa da kovarım'

'Şampiyonlar Ligi'ni kazansa da kovarım'
'Şampiyonlar Ligi'ni kazansa da kovarım'
Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrası yaşanan olaylara rağmen hala bir şey yapılmadığını vurgulayan Mehmet Demirkol, Pereira için de "Takımı Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapsa da akşama kovarım" dedi.

NTV Spor'da yayınlanan 'Spor Servisi' programında gündemi yorumlayan Mehmet Demirkol, Trabzon'da yaşanan olay hakkında, "Olay yaşanalı 1 hafta geçti ama olan hiçbir şey yok. Çünkü futbolun içindeki adalet kimseye cevar veremiyor. Şenol Güneş çok doğru bir şey söylemişti. 50 yıl bitmeyecek bu iş. Hakem alıkonuldu mu, konulmadı mı? Bu konuyla ilgili hakemlerden bir açıklama duydun mu? Onlar kararlarını söyleyemiyor. Niye hakkını savunmuyorlar. Çünkü idare edilmeye çalışıyorlar. Bu işler hızlı çözülürdü. Bizde, "biraz soğusun, seçimler de geçsin, şu da olsun bu da olsun" diye bekleniyor. Bu işler çözülmez. Problemimiz budur. Yoksa hakemin verip vermeyeceği değildir. Hakem çıksın konuşsun,"Dışarıda çok büyük bir durum vardı, çıkmadık" desinler. Ben duymadım" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın basına yansıyan ve hakem hatalarından yakınan demeçlerine ilişkin ise Demirkol, "Hakem hataları olmasaydı, ben zirvede olacaktım. Puan kazanacaktım. Kimse de beni eleştirmeyecekti diye düşünüyorsa yanlış düşünüyor. Pereira'ya 'puan alamıyorsun' demiyorlar, 'top oynatamıyorsun' diyorlar. Kendisi bunu anlamak istemiyor" şeklinde konuştu.

Ünlü yorumcu, "Eğer bir takımın başkanı olsam ve ilahi bir güç bana 'Al bu Pereira’yı sana Şampiyonlar Ligi’ni kazandıracak' dese, Pereira’yı alırım Şampiyonlar Ligi’ni kazanırım, ama akşama da kovarım. Biz karnımız doymuyor diye değil, yediğimiz yemekten zevk almıyoruz diye şikayet ediyoruz. Galatasaray, Osmanlıspor'a kaybetti ama 24 pozisyona girdi. Kimse oyundan mutsuz değildi. Pereira bunu anlayamıyor. Şampiyonlar Ligi önemli bir kupa ama 3 yıl üst üste ben bu futbolu oynasam beni izlemeye kimse gelmez ki" diyerek, Portekizli teknik adamı eleştirdi.