'Şampiyonluğa geldim'

Beşiktaş ile dün 2 yıllık sözleşme imzalayan Sixten Veit, Siyah-Beyazlı kulübe geldiği için mutlu olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş ile dün 2 yıllık sözleşme imzalayan Sixten Veit, Siyah-Beyazlı kulübe geldiği için mutlu olduğunu söyledi. Alman futbolcu, Beşiktaş'ın güçlü bir ekip olduğunu belirterek, "Ben buraya şampiyonluk yaşamaya geldim. Bu şampiyonluğu yaşayacağımıza da inanıyorum. Siyah-Beyazlı formayı taşıyacak olmam, bana gurur veriyor" şeklinde konuştu.
Geçen sezon Hertha Berlin'de teknik direktörüyle yaşadığı sorunlar nedeniyle fazla forma giyme şansı bulamadığına değinen Alman futbolcu, "Oysa Christoph Daum bana güveniyor. Burada daha fazla şans bulacağıma yürekten inanıyorum. Kurulacak iyi bir ekiple, gelecek sezon şampiyonluğun en büyük adayıyız" diye konuştu.
Veit, Hertha Berlin'de takım arkadaşı olan, eski Beşiktaşlı Sverisson'dan, Siyah-Beyazlı kulüple ilgili tüm bilgileri aldığını da söyledi. Özellikle taraftarların çok ateşli ve takımlarını yürekten sevdiklerini söyledi. Sverisson'la iddiaya da girdiklerini belirten Veit, şöyle konuştu:
"Gelecek sezon şampiyonluk için iddiaya girdik. Ben Beşiktaş'ın şampiyon olacağını öne sürdüm. Sanırım kazanan ben olacağım."
İnönü Stadı'na çıktı
Kulüp binasındaki tören sırasında, kendisi için hazırlanan 6 sırt numaralı Beşiktaş formasını giyen Veit, daha sonra BJK İnönü Stadı'nda şortunu da giyip, topla hareketler yaptı ve basın mensuplarına poz verdi.
Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu ve Transfer Komitesi Üyesi İbrahim Altınsay da, kulüp olarak ilkeli ve gerçekçi bir transfer politikaları bulunduğunu söyledi. Veit'i daha önce İstanbul'a getirdiklerini, ancak o zaman anlaşamadıklarını anlatan İbrahim Altınsay, "O zaman menajeri bizden fazla para istedi. Biz verdiğimiz sözden dönmeyen, ancak anlaşma şartlarından da caymayan bir kulübüz. Bu yüzden de Veit'in transferi o zaman gerçekleşmemişti. Ancak Veit, Almanya'da bu menajerinden ayrıldı ve bizimle anlaştı. Doğrusu da zaten buydu. Camiamıza hayırlı olsun. Şampiyonluğa oynayacak iyi bir kadro kurma çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Taraftarımız merak etmesin" dedi. Sixten Veit, öğleden sonra da Ulus'a giderek kalacağı bir ev baktı. Alman futbolcu bu sabah tepeden tırnağa sağlık kontrolünden geçecek. (Spor Servisi)