Şampiyonluğun favorisi Blatt'ın Efes Pilsen'i

Türkiye Basketbol Ligi'nde geçen sezon Fenerbahçe, Ülker'in sponsorluk desteğini arkasına alarak 100. yılını şampiyonlukla taçlandırmış ve 16 yıl aradan sonra yeniden kupayı kaldırmıştı.

Sorular
1. Şampiyonluk adayınız
2. Sürpriz takım adayınız
3. MVP adayınız
4. En iyi çıkış yapan oyuncu adayınız
5. Sezonun kısa bir değerlendirmesi

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi'nde geçen sezon Fenerbahçe, Ülker'in sponsorluk desteğini arkasına alarak 100. yılını şampiyonlukla taçlandırmış ve 16 yıl aradan sonra yeniden kupayı kaldırmıştı. Sarı-Lacivertliler'in büyük taraftar potansiyeli sayesinde, play-off final serisinde de görüldüğü üzere, hayli alevli bir Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen rekabeti ortaya çıkmıştı.
Hafta içinde Fenerbahçe Ülker'in Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde rakibini alt ederek zafere ulaştığı müthiş karşılaşma bu rekabetin dozunun bu sezon giderek artacağının işaretlerini verdi. Yeni sezon değerlendirmelerine başvurduğumuz basketbol otoriteleri de kapışmanın bu yıl gerek zirvede gerekse dipte daha da kızışacağını dile getirirken otoritelerin büyük kısmı, Rusya'yı sürpriz bir şekilde Avrupa şampiyonluğuna taşıyan David Blatt'ın yönetimindeki Efes Pilsen'i şampiyonluk için favori gösterdi.
İşte yeni sezon hakkındaki öngörüler:

Kaan Kural
1. Efes Pilsen
2. Oyak Renault
3. Andre Hutson (Efes Pilsen)
4. Ömer Aşık (Alpella)
5. 2000'deki ekonomik çıkıştan sonra en olağanüstü sezon diyebilirim. Üst düzey beş takım var. Son yılların en iyi ligini seyredeceğiz.

Ahmet Kurt
1. Efes Pilsen
2. Beşiktaş
3. Bilmiyorum
4. Ömer Aşık (Alpella)
5. Çok renkli bir sezon olacak. Ancak ilk dört takım diğerlerinden çok farklı.

Yiğiter Uluğ
1. Efes Pilsen
2. Beşiktaş
3. Andre Hutson (Efes Pilsen)
4. Semih Erden (Fenerbahçe)
5. Telekom ve Beşiktaş'ın Fenerbahçe ve Efes Pilsen'i çok sıkıştıracağını tahmin ediyorum. Ama güç dengesi açısından lig yukarıdakılar ve aşağıdakiler olmak üzere ikiye bölünecek ne yazık ki.

Efkan Bucak
1. Fenerbahçe Ülker
2. TTNet Beykoz
3. Loren Woods (Efes Pilsen)
4. Christian Dalmau (Beşiktaş)
5. İddialı takım sayısı arttı. Ancak yine de Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen finalinin tekrarlanacağını düşünüyorum.

Gökhan Türe
1. Efes Pilsen
2. Beşiktaş Cola Turka
3. Kenny Gregory (Efes Pilsen)
4. Monwell Randle (Oyak Renault)
5. 90'ların başındaki gibi çok zevkli bir lig bizi bekliyor. Küme düşmeme mücadelesi de bir o kadar heyecanlı olacaktır. (Spor Servisi)