'Şampiyonluğun sırrı motivasyon'

Sezonun yorgunluğunu Bodrum'da tatil yaparak çıkaran Beşiktaş'ın genç yıldızı Yasin Sülün, yönetim ve Lucescu'nun şampiyonlukta büyük pay sahibi olduğunu, katılacakları Şampiyonlar Ligi'nde de en az çeyrek final oynamak istediklerini söyledi.

MUĞLA - Sezonun yorgunluğunu Bodrum'da tatil yaparak çıkaran Beşiktaş'ın genç yıldızı Yasin Sülün, yönetim ve Lucescu'nun şampiyonlukta büyük pay sahibi olduğunu, katılacakları Şampiyonlar Ligi'nde de en az çeyrek final oynamak istediklerini söyledi. Beşiktaş'ta geçmiş yıllarda da iyi kadrolar kurulmasına rağmen motivasyon eksikliği yaşadıklarını belirten Yasin, "Lucescu ve yönetim hep yanımızda olup bize güven aşıladı. Yabancıların da takıma uyum sağlaması, bize şampiyonluğu getirdi" diye konuştu. Hocasını da öven genç oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Lucescu ne yaptığını iyi bilen, futbolcusuna gerekli yerlerde müdahale eden, çok laf yerine çok iş üreten bir teknik adam. Onun bu özellikleri takıma yansıyınca, biz de işimizi layıkıyla yerine getirip şampiyonluğa ulaştık. Geçen sezon UEFA Kupası'ndan da şanssız biçimde elendik. Artık daha tecrübeliyiz. Aynı hataları tekrarlamayız. Hiçbir takımdan da çekinmiyoruz."
Siyah-Beyazlı takımın gündeminde olduğu söylentileri ortaya atılan Hakan Şükür'ün Beşiktaş'a transferi konusuna da değinen Yasin, şunları söyledi: "Hakan Şükür'ün kalitesi tartışılmaz. Transfer, benim işim değil. Önemli olan transferlerin takıma uyum sağlaması. Ortega da iyi futbolcuydu, ama Fenerbahçe'ye alışamadı. Avrupa'da oynayan Türk futbolcuların sayısının artması ise Milli Takım'a olumlu yansıdı. Yurt dışından teklifler aldım, ama Avrupa'ya gitmeyi düşünmüyorum. Dünya üçüncüsü olmuş bir ülkenin şampiyon takımında oynuyorum. Alt yapısından yetiştiğim Beşiktaş benim yuvam ve yuvamda çok mutluyum." (Spor Servisi)