'Şampiyonluk bizim için hayal ötesi'

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ikinci yarıdaki hedeflerinin UEFA Kupası'na katılabilecek bir sıralamada yer almak olduğunu belirterek, "Şampiyonluk bizim için hayal ötesi çünkü o maddi imkânımız maalesef şu an için yok" dedi.

ADAPAZARI - Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ikinci yarıdaki hedeflerinin UEFA Kupası'na katılabilecek bir sıralamada yer almak olduğunu belirterek, "Şampiyonluk bizim için hayal ötesi çünkü o maddi imkânımız maalesef şu an için yok" dedi. Uygun, akrabalarını ziyaret etmek amacıyla geldiği Sakarya'nın Sapanca ilçesinde yaptığı açıklamada,
ikinci yarıda takımda çok fazla değişiklik yapma imkânının bulunmadığını, maddi imkânsızlıkların kendilerini zor duruma soktuğunu söyledi.
Maddi sıkıntıları aşmak için futbolcularını satmayı düşündüklerini kaydeden Uygun, şöyle konuştu: "Belediyeden alacağımız 100 bin YTL'nin dışında bir imkânımız yok. Taraftarımızın hasılatı ve geliri de yok. Naklen yayın, İddaa ve forma gelirinden gelen paranın dışında herhangi bir kaynağımız yok. Dolayısıyla futbolcumuzu satmayı düşünüyoruz. Takımımda ilk 11'de oynayan Petkoviç, Yasir, Sedat ve Balili gibi dört futbolcum da altı ay boyunca benimle birlikte olmayacak, çünkü sezonu kapattılar. Böyle bir ortamda ikinci yarıdaki hedefimiz açıkçası UEFA Kupası'na kalabilmek, yani içerideki maçları kazanıp, deplasmanda da bir-iki maçta galip gelebilmektir."
Kulübe otobüs kampanyası
Takımın başarısının en büyük nedenlerinden birinin, takımın çalıştırıcısı Ekrem Karaberber'in kendisine kattığı değerler olduğunu ifade eden Uygun, futbol birikimi, doğru antrenman metotlarını uygulamak, kendi belirledikleri sisteme inanmak ve bu sistem doğrultusunda yapılan transferlerle, kendilerine destek veren bir yönetim ve taraftar topluluğunun başarıyı getirdiğini dile getirdi. Uygun ayrıca, ilk yarıda gösterdiği performansla Sivasspor'un lige damgasını vurduğunu sözlerine ekledi.
Öte yandan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO), Sivasspor'a özel otobüs alınması amacıyla başlattığı kampanyada toplanan para 90 bin YTL'ye ulaştı. Sivas TSO'dan yapılan yazılı açıklamada, Sivaslı taraftarların dışında takıma sempati duyan sporseverlerin de kampanyaya destek verdiğine dikkat çekilirken, açıklamada görüşlerine yer verilen Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım, şehrin futbol takımının bölge ekonomisine çok büyük katkı sağladığını belirtti.