Şampiyonluk teselli eder

Her güzel olan gibi o da erken bitti... Beşiktaş tarihinin en önemli maçının ilk 10 dakikası dolarken, İtalyan'ların attığı iki gol sonrası sahadaki Siyah-Beyaz formalıların umudu belki bitmişti ama tribünleri dolduran 30 bini aşkın taraftarınki bitmemişti.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Her güzel olan gibi o da erken bitti... Beşiktaş tarihinin en önemli maçının ilk 10 dakikası dolarken, İtalyan'ların attığı iki gol sonrası sahadaki Siyah-Beyaz formalıların umudu belki bitmişti ama tribünleri dolduran 30 bini aşkın taraftarınki bitmemişti. İnönü, seksen dakika inleyip durdu: "Kartal gol gol"... Sergen'in bir teselli verdiği doksan dakika bitip, UEFA Kupası'na çeyrek finalde veda eden Beşiktaş takımı, alkışlar arasında dönüyordu soyunma odasına...
Lucescu, dün futbolcularıyla bir toplantı yaparak Lazio maçını unutmalarını istedi ve şöyle konuştu: "Çok güçlü rakipleri eleyip buralara geldik. Ancak bu kupayı kaldırabilirdik. Bunun için sadece yetenek ve güç yetmiyor tecrübe de gerekli. Bizim tek eksiğimiz buydu. Önümüzdeki yıl kaldığımız yerden devam ederiz. Bunun için şampiyon olmamız gerekiyor. Artık tek hedefimiz kaldı ve bu yolda yürüyen en güçlü aday da biziz... Artık kafanız eskisinden daha rahat olsun, hepinizle gurur duyuyorum."
Beşiktaş'a mart ayı yaramıyor
100. kuruluş yıldönümünde üç kulvarda birden zirveyi hedefleyen Beşiktaş, mart ayında yaptığı resmi maçlarda büyük yara aldı. Geçen sezonlarda da genellikle mart ayındaki maçlarda zorlanan Siyah-Beyazlılar, bu sezon üç hedefinden ikisine yine bu ay içindeki karşılaşmalar sonunda nokta koymak zorunda kaldı. Türkiye Kupası'na evinde Gençlerbirliği'ne uzatma dakikalarında yediği 'altın golle' UEFA'ya da yine bu ay içinde veda etti. Beşiktaş ayrıca, ligde 7 maçlık galibiyet serisine 9 martta Trabzon-
spor ile yapılan ve son dakikada attığı golle 1-1'lik beraberliği kurtarabildiği karşılaşmada son verdi.
Beşiktaş, Gaziantepspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Antrenmana, sakat olan Bayram, Niyazi ve Maldaraşanu katılmadı. Sakatlığı nedeniyle uzun süredir forma giyemeyen Tümer de takımla birlikte çalışırken, bu futbolcunun Gaziantepspor maçı kadrosunda yer alacağı, ancak oynayıp oynamayacağının Lucescu'ya bağlı olduğu öğrenildi.