'Şampiyonluk turu Sami Yen'de'

Fenerbahçe'de ligin ikinci yarısında sergilenen futbol Sarı-Lacivertli camiayı mutlu etmiyor ama futbolcular sezon sonunda ipi ilk göğüsleyen takım olacaklarına dair inançlarını koruyor.

İSTANBUL - Fenerbahçe'de ligin ikinci yarısında sergilenen futbol Sarı-Lacivertli camiayı mutlu etmiyor ama futbolcular sezon sonunda ipi ilk göğüsleyen takım olacaklarına dair inançlarını koruyor. Şampiyonluk turunu ligin 33. haftasındaki Galatasaray maçında atacaklarını iddia eden oyunculardan biri de Mehmet Yozgatlı...
Genç oyuncu Fenerbahçe Gazetesi'nde yer alan söyleşisinde takımın şu anda altı puan önde yer almasının bile kendilerini mutlu etmediğini belirterek şöyle konuşuyor: "İnanın aslında 'Maalesef altı puan öndeyiz' demek istiyorum. Çünkü hiç beklemediğimiz maçlarda inanılmaz puanlar kaybettik. Bu gibi puan kazalarına uğramasaydık şampiyonluğu çok önceden açık ara garantileyebilirdik diye düşünüyorum. Ama yine de her şey bizim elimizde. Çok kararlıyız, şampiyonluk turunu Ali Sami Yen Stadı'nda atacağımıza inanıyoruz. Taraftarımızın desteğinin devam etmesini diliyoruz. Şayet büyük bir talihsizlik olmazsa bu yıl inşallah iki kupayı da müzemize götüreceğiz."
'Zico çok iyi biri'
Yozgatlı, teknik direktörü Zico'ya da sahip çıktı. Kötü sonuçlarla birlikte eleştiri oklarının hedefi haline gelen Zico'nun oyuncularla olan diyaloğunun iyi olduğunu, moral veren ve sorunlarını her zaman gidermeye çalışan bir hoca olduğunu vurgulayan Mehmet Yozgatlı, "Hocamız toplantılarda takımı çok iyi motive ediyor" dedi.
Sarı-Lacivertli oyuncu, puan kaybı yaşadıkları maçlarda basın ve rakiplerinin kendileriyle ilgili açıklamalar yapmasını sert bir dille eleştirdi: "Herkes bir şeyler söylüyor. Aslında biz bunları dinlemiyor, kafamıza bile takmıyoruz. Hatta bazen bu konuşmalar bizi daha çok motive ediyor."
Genç futbolcu, taftarının tepkisine ilişkinse, "Tabii ki her zaman Fenerbahçe'nin başarısını istiyorlar. UEFA Kupası'nda başarısız olduk. Son maçlarda da kötü futbol oynadık. Saha içinde bireysel hatalar oldu. Taraftarlarımız da haklı tepki gösterdiler.
Ama onlar bizim 12. adamlarımız. Sahaya çıktığımız zaman onlar bizim için büyük bir itici güç ve kendilerinin söylediği gibi 'Hep Destek Tam Destek' sloganları var. Bunu her zaman yapsınlar" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)