'Şampiyonluk yarışı bizi ilgilendirmiyor'

Trabzonspor'un Mısırlı oyuncusu Ayman Abdelaziz, şampiyonluk yarışının kendilerini ilgilendirmediğini belirterek, "Biz Fenerbahçe'yi yenmek istiyoruz.

TRABZON - Trabzonspor'un Mısırlı oyuncusu Ayman Abdelaziz, şampiyonluk yarışının kendilerini ilgilendirmediğini belirterek, "Biz Fenerbahçe'yi yenmek istiyoruz. Kim şampiyon olacaksa olsun" dedi. Ayman, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile önemli bir karşılaşma oynayacaklarını belirterek, "Rakibimizin şampiyonluk yolunda bizi yenmesi lazım. Ama biz de UEFA'ya katılmak istiyoruz. İki taraf açısından zor maç olacak" dedi.
Ligde kalan üç maçlarını da kazanmak istediklerini ifade eden Ayman, şöyle konuştu: "Hedefimiz UEFA Kupası'na katılmak. Bütün takım bunun bilincinde. Şu anda şu takım şampiyon demek yanlış olur. Fenerbahçe bizimle oynuyor, Galatasaray ile maçı var. Zor maçları var. Bu sezon bu ligde her şey olabilir. Biz sadece Trabzonspor, en iyi yerde ligi nasıl bitirir onu düşünüyoruz."
Albayrak kongre yanlısı değil
Öte yandan Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, kongre yapmanın camiaya katkı sağlamayacağını ifade ederek "Kongre yapmanın faydalı olacağına inansaydık bir ayda kongreye giderdik. Altı ay içinde iki kongre yapmak Trabzonspor gibi büyük kulübe yakışmazdı" diye konuştu. (Spor Servisi)