Şampiyonun adı konuyor

Ülkerspor ile Efes Pilsen, Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisinin beşinci ve son maçında bugün karşı karşıya geliyor.

İSTANBUL - Ülkerspor ile Efes Pilsen, Türkiye Basketbol Ligi play-off final serisinin beşinci ve son maçında bugün karşı karşıya geliyor. Ahmet Cömert Spor Salonu'nda saat 17.30'da başlayacak ve TRT 2'den canlı yayınlanacak karşılaşmayı, Mehmet Keseratar-Tolga Şahin hakem ikilisi yönetecek. Seride 3-3 beraberlik bulunurken, bugünkü maçı kazanan takım 2002-2003 sezonunun şampiyonu olacak. Üçüncü maçta oyundan atılan Efes Pilsenli Kaya ile Ülkerli Zaza forma giyebilecek.
Hakem polemiği
Efes Pilsen, Ülkerspor'u son maçta yenerse ligde onuncu kez şampiyonluğa
ulaşacak. Geçen sezonun şampiyonu olan ve dokuz şampiyonlukla da rekoru elinde bulunduran Lacivert-Beyazlılar'da antrenör Oktay Mahmuti de üst üste ikinci şampiyonluk sevinci yaşamayı hedefliyor. Son üç sezondur Efes Pilsen ile şampiyonluk mücadelesi yapan Ülkerspor'un ise ligde üç şampiyonluğu bulunuyor.
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, bu maça 'finalin finali' diye baktıklarını ve daha fazla konsantre olan, daha fazla isteyen takımın şampiyon olacağını söyledi. Özerhun, salonun havasız olmasının oyuncu ve seyirciler için dezavantaj olduğunu belirterek, "Ülkerspor'un hakem konusunda itirazı da bize tuhaf geldi. Mehmet Keseratar veya başka bir hakemin bize maç kazandıracak hali yok" ifadesini kullandı.
Ülkerspor Genel Müdürü Lütfi Arıboğan ise iki takımın da son maç öncesi şanslarının eşit olduğunu belirterek, "Her şartta şampiyonluğu kazanmak istiyoruz" açıklamasını yaptı.