'Şampiyon'un yedekleri üzdü

FIFA Konfederasyon Kupası'nda Türkiye'yle aynı grupta bulunan Dünya Şampiyonu Brezilya, ilk maçında hayal kırıklığı yarattı. As futbolcularını turnuva kadrosuna dahil etmeyen Güney Amerika ekibi, Stade de France'daki ilk 90 dakikada Kamerun'a 1-0 mağlup oldu.

PARIS - FIFA Konfederasyon Kupası'nda Türkiye'yle aynı grupta bulunan Dünya Şampiyonu Brezilya, ilk maçında hayal kırıklığı yarattı. As futbolcularını turnuva kadrosuna dahil etmeyen Güney Amerika ekibi, Stade de France'daki ilk 90 dakikada Kamerun'a 1-0 mağlup oldu. Afrika ekibinin Alman teknik direktörü Winfried Schaefer, mücadele sonrası şunları söyledi: "Takımım harika bir maç çıkardı, kalitesini ve oyununu ortaya koydu. Karşılaşma öncesinde geçen hafta oynanan ve Brezilya'nın 3-0 kazandığı Nijerya-Brezilya hazırlık maçını defalarca seyrettik ve taktiğimizi belirledik. Brezilya'yı özellikle kanatlarda bloke ettik. Oyuna hâkim olmak için orta sahayı kuvvetlendirdik. Antrenmanlarda oyunumuzu oturtmaya çalıştık, takım haline gelmek için bu şarttı".
Maçtaki tek golün sahibi Eto'o ise şu açıklamayı yaptı: "Bu galibiyetten ve golü atmış olmaktan dolayı çok mutluyum. Top bana geldiğinde aklımdan geçen ilk şeyi hiç düşünmeden yaptım. Dida'yı şaşırtan bu oldu sanırım. Ama bu maçı tek başıma kazanmadım, arkadaşlarım çok iyi defans yaptılar".
Bir zamanlar Fenerbahçe'yi de çalıştıran Brezilya Teknik Direktörü Pareira ise "Bu kadar kısa bir turnuvada ilk maçı kazanmak şarttır. Kamerun'un zor bir rakip olduğunu ve çok kaliteli oyuncuları olduğunu biliyorduk. Şüphesiz bu galibiyeti hak ettiler. Brezilya takımını iyi müdafaa ettiler, oyuncularımı çok iyi tuttular. Özellikle ilk yarıda, hızlı hücumda çok zorlandık. İkinci yarıda oyunu daha ileride kurmaya çalıştık ancak Kamerun çok iyi yer tutmuştu. Şimdi finale kalmak için önümüzdeki iki maçımızı kazanmamız şart. Başımızı öne eğip, kaderimize razı olmayacağız" dedi. (Spor Servisi)