Sampras: Federer rekorumu kırar

Tek erkeklerde tenisin bir numarası Roger Federer, en çok Grand Slam kazanan tenisçi unvanını elinde bulunduran Amerikalı Pete Sampras'tan övgü dolu cümleler aldı.

NEW YORK - Tek erkeklerde tenisin bir numarası Roger Federer, en çok Grand Slam kazanan tenisçi unvanını elinde bulunduran Amerikalı Pete Sampras'tan övgü dolu cümleler aldı. Kariyerinde 14 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Sampras, hiçbir zaman kırılamayacağını düşündüğü rekorunun Federer tarafından yenileneceğine artık kesin gözüyle baktığını söyledi. Sampras, "90'lı yıllarda elimden geleni yaptım ve kimsenin 14 şampiyonluğun üzerine çıkabileceğine inanmadım. Artık, bu rekoru kırabilecek bir oyuncu varsa onun da Roger olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
Sampras, bunun kendisini üzmeyeceğini, daha çok saygı duyacağını, İsviçreli raketin sağlık sorunu olmaması halinde rekoru 18'e çıkarabileceğini belirtti. Amerika Açık'ta 12. Grand Slam şampiyonluğunu kazanan Federer, henüz 26 yaşında. Sampras ise 14. şampiyonluğunu kazandığında 31 yaşındaydı. (Spor Servisi)