Samsunspor Sadık İlhan'a dava açıyor

MHK Başkanı Bülent Yavuz'u istifaya çağıran Samsunspor Basın Sözcüsü İnce, "İlhan hakkında maddi ve manevi tazminat davası açıyoruz" dedi.

Samsunspor'da eski hakem Sadık İlhan'ın açıklamalarının yankıları devam ederken, Basın Sözcüsü Ercan İnce, "İlhan hakkında maddi ve manevi tazminat davası açıyoruz" dedi.
Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı yapan İnce, İlhan'ın yönettiği bir maçta MHK Başkanı Bülent Yavuz'un Trabzonspor'un kazanması için telkinde bulunduğu yönündeki açıklamalarını değerlendirerek, Samsunspor camiası olarak olayı büyük üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Sadık İlhan'ın açıklamalarının ardından Yönetim Kurulu'nun olağanüstü toplanarak bir değerlendirme yaptığını belirten İnce, şöyle konuştu:
"Samsunspor Kulübü, bugünden itibaren yapılan bu haksızlıkların yakın takipçisi olacaktır. Gaziantepspor karşısında uğradığımız büyük haksızlığın ardından İlhan'ın açıklamalarını ilahi adalet olarak değerlendiriyoruz. Durumumuzu ortaya koymak için büyük bir tesadüf oldu. Yaşanan gelişmeler üzerine kendimize yeni bir strateji belirledik. İlk önce İlhan hakkında maddi ve manevi tazminat davası açıyoruz."
Federasyona konunun araştırılması ve kaybedilen haklarının telafisi için yasal başvuruda bulunacaklarını da ifade eden İnce, Kulüpler Birliği üyelerini hafta içinde toplayarak bir durum değerlendirmesi yapacaklarını kaydetti.
İlhan'ın açıklamalarının Samsun'daki birçok sivil toplum kuruluşu ve taraftarı ayağa kaldırdığını belirten İnce, "Samsun milletvekilleri, TBMM'ye konunun araştırılması için bir soru önergesi verecek. Haksızlığa uğradığımızı gören herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bunun sorumlularına yasal yollardan hesabını soracağız. Türk futbolunun zarar görmesini istemiyoruz, ama bir şeylerin düzelmesi gerekiyor" diye konuştu.
MHK Başkanı Bülent Yavuz'un görevinden ayrılması gerektiğini belirten İnce, şöyle devam etti:
"Gaziantepspor maçı Samsunspor kulübünun futbol tarihinde yaşadığı ve üzüntüyle hatırlayacağı tarihi bir müsabaka oldu. Bu maçta da sanki kurularak gönderilmiş bir hakemle karşı karşıya kaldık. Selçuk Dereli, ne yapacağını sanki daha önceden bilen bir hakem görüntüsü sergiledi."