Samuel Holmen'in lisansı yok

Samuel Holmen'in lisansı yok
Samuel Holmen'in lisansı yok
Fenerbahçe'nin İstanbul BŞB'den transfer ettiği Samuel Holmen, TFF'nin yabancı kuralına takıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancılar için getirdiği 6+0+4 sistemi, Fenerbahçe ’de sorun yarattı. Sarı-lacivertli ekibin kadrosundaki yabancı isimlerden sadece 10 oyuncuya lisans çıkartma izni verildiği için bu durumdan bir kişi etkilendi.

F.Bahçe'nin Salzburg provası güldürmedi


Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Fenerbahçe’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kadrosuna kattığı Samuel Holmen’e, lisans çıkmadığı bildirildi. Kadrodan bir yabancı gönderilmediği takdirde de bu krizin çözülmeyeceği açık. Çünkü Oscar Cardozo transferi gerçekleşirse, iki yabancı futbolcuyla yolların ayrılması zorunlu olacak.

YER AÇMA PLANLARI

Teknik direktör Ersun Yanal, Topuk Yaylası’ndaki hazırlık kampında çalışma ve test maçları sonrasında gidecekler hakkında kesin kararını vereceğini söylemişti. Yanal’ın bu konuda nasıl bir yol izleyeceği, oyuncular hakkında net fikrinin, Süper Lig’in başlamasından önce oluşması bekleniyor. Tecrübeli hocanın, Holmen’e yer açmak için kadro planlaması üzerine kafa yorduğu konuşuluyor.

KADRODAKİ YABANCILAR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni yabancı kuralı sebebiyle artık sahada 6 yabancı yer alacak, diğer 4 futbolcu ise tribünde oturacak. Bu durum birçok takımı derinden etkilerken, Fenerbahçe’nin kadrosundaki yabancı sayısı 11. Takımda bulunan yabancı oyuncular ise Milos Krasiç, Miroslav Stoch, Bruno Alves, Joseph Yobo, Michal Kadlec, Raul Meireles, Cristian Baroni, Sow, Webo, Dirk Kuyt ve Holmen.

Fenerbahçe'ye Portekizli hakem

Alex'ten Kocaman'a; Delirdim