'Sanık' Kobe'nin dönüş şovu

NBA'de çarşamba gecesi başlayacak yeni sezon öncesi hazırlık maçlarına devam edildi.

LOS ANGELES - NBA'de çarşamba gecesi başlayacak yeni sezon öncesi hazırlık maçlarına devam edildi. Gecenin en dikkate değer mücadelesi Los Angeles'ta, Lakers'la Clippers arasındaydı. Dizinden ameliyat geçiren ve adı tecavüz davasına karıştığı için zor günler yaşaylan Kobe Bryant, bu sezon ilk kez Lakersf ormasıyla sahada yer aldı. 'Kobe'ye özgürlük' pankartlarıyla dolu tribünler, yıldız oyuncuya destek verirken Mike Tyson da, seyirciler arasındaydı. Lakers'ın Bryant'ın yanı sıra Shaquille O'Neal, Gary Payton ve Karl Malone gibi isimlerle sahada yer almasına karşın maçtan 107-101 mağlup ayrıldı. Kobe, 32 dakika forma giydiği maçta 15 sayı atarken, 2 ribaunt aldı ve 5 asist yaptı.
Öte yandan Utah Jazz, New York Knicks'e 77-60 yenerken Utah'ta Deshawn Stevenson 12 sayıyla, Knicks'te de 10 sayı attı. Memphis Grizzles'in Chicago Bulls'u 93-89 yendiği maçta ise İspanyol pivot Pao Gasol, 17 sayı atarken, 2'si hücumdan 5 savunmadan olmak üzere toplam 7 ribaunt aldı. Chicago Bulls'ta ise Marcus Fizer, 23 sayı kaydetti. Gecenin bir diğer maçlarında Indiana Pacers, Minnesota Timberwolves'a evinde 90-73 yenilirken, New Jersey de Philadelphia 76'i 90-83 yendi.
Brezec sözleşmesini uzattı
Indiana Pacers, 24 yaşındaki Sloven oyuncusu Primoz Brezec ile olan sözleşmesini iki yıl daha uzattı. Slovenya Milli Takımı'nın pivotu Primoz Brezec, bu yıl için 861 bin dolar, 2004-2005 sezonu için ise 1.55 milyon dolar alacak. 2.13 metre boyundaki Brezec, Indiana Pacers'ta oynadığı iki sezonda, 1.9 sayı 1.2 ribaunt ortalamaları tutturdu. (Spor Servisi)