'Şanssız değil, beceriksizdi'

Villarreal'in Trabzonspor karşısında aldığı 3-2'lik galibiyet İspanyol medyasında "Hak eden istediğini aldı" başlıkları ile verildi. İspanyol gazeteler, Villarreal'in UEFA kupasının en sürpriz takımı olduğunu dile getirerek, Trabzonspor'un tecrübesi ve kalitesinin Villarreal'i geçmeye yetmediğini yazdılar.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

BARSELONA - Villarreal'in Trabzonspor karşısında aldığı 3-2'lik galibiyet İspanyol medyasında "Hak eden istediğini aldı" başlıkları ile verildi. İspanyol gazeteler, Villarreal'in UEFA kupasının en sürpriz takımı olduğunu dile getirerek, Trabzonspor'un tecrübesi ve kalitesinin Villarreal'i geçmeye yetmediğini yazdılar. Elmundodeportivo gazetesi, "Villarreal'den Trabzonspor'a futbol dersi" başlığı ile verdiği haberinde, Türk takımının bu tür karşılaşmalarda sürenin 180 dakika olduğunu unuttuğu yorumunu yaptı. Gazete, tecrübeli ile tecrübesizin karşılaşmasında, kalite faktörü ön plana çıktığını da sözlerine ekledi. Spor gazetesi, "Villarreal tarih yazmaya devam ediyor" başlığı ile verdiği haberinde, Villarreal'in turu geçmesindeki en büyük faktörün 2-2'lik skorda panik yapmaması olduğunu yazdı. Marca ise, "Villarreal'den yeni beyaz bir sayfa" daha başlığı ile verdiği haberinde, karşılaşmada Anderson, Jose Mari gibi kaliteli futbolcuların ön plana çıkarak maça damgasını vurduğunu belirtti.
İngilizler şaşkın
İngiliz basını Blackburn Rovers'ın, Gençler Birliği ile berabere kaldığı maça geniş yer verdi. The Daily Telegraph, Ankara'da üç hafta önce alınan kötü sonucu ters çevirmeye çalışan Blackburn Rovers'ın yetersiz sonuç yüzünden pahalı bir fatura ödemek durumunda kaldığını bildirdi. The Independent de haberinde, "Aslında eleme grubu maçlarının ilk ayağında yaptıkları hatayı tamir etmek için dün ellerine çok fazla şans geçti. Ama onlar fileler yerine, stadyum çevresindeki tabelaları dövmeyi tercih ettiler" görüşüne yer verdi. The Times da maçla ilgili haberini Blackburn'ün kaderini ters çevirmekte yine başarısız kaldığını duyuran bir başlıkla yayınladı. The Guardian da Türk gururunun Blackburn Rovers'ı dağıttığını bildirdiği bir başlıkla yayınladığı haberinde, "Çok az İngiliz kulübü UEFA kupasında Blackburn kadar kötü olmuştur" dedi.
Basel-Malatyaspor maçına geniş yer ayıran İsviçre basını, Malatyaspor'un direnişine hayran kaldıklarını yazarak, "Turu da az daha geçiyorlardı" dediler. Le Matin: Basel ipten döndü. Rakibi küçümsemenin cezasını çok ağır ödeyeceklerdi. Basel, İsviçre Ligi'nde üst üste 13 maç kazanarak İsviçre futbol tarihine geçerken, aldığı bu mağlubiyet tura yetti ama, Malatyaspor, Basel'in galibiyet serisine dur diyen ekip oldu. Tribüne de Geneve: Basel, öldü öldü dirildi. Blic: Türkler Basel'e az daha iyi bir ders vereceklerdi.