Şantaj skandalında flaş karar!

Şantaj skandalında flaş karar!
Şantaj skandalında flaş karar!
Şantaj suçlamasıyla hakkında dava açılan Real Madrid'in yıldızı Karim Benzema ile şantaja maruz kaldığı öne sürülen Olympique Lyon oyuncusu Mathieu Valbuena arasındaki görüşme yasağı kaldırıldı.

PARİS - Versaille Mahkemesi'nin kararı sonucu Karim Benzema ile Mathieu Valbuena arasındaki görüşme yasağına son verildi. Real Madridli golcünün avukatı Sylvain Cormier, söz konusu karar ile Benzema'nın aklanması yolunda ilk adımın atıldığını ifade etti.

Fransız futbolcunun, yazın düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda milli formayı giyip giyemeyeceği ise hala belirsizliğini koruyor.

Konuyla ilgili soruşturma, Valbuena'nın mal varlığını gasp etme girişimi kapsamında yürütülüyor. Valbuena'ya özel hayatına ilişkin gizli çekilmiş bir videonun gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin avro istendiği öne sürülmüştü. Söz konusu suçlamalarla ilgili Karim Benzema hakkında 5 Kasım'da dava açılmıştı. Olayla ilgili Fransız futbolcu Djibril Cisse de Paris'te 13 Ekim'de gözaltına alınmış ve aynı gün serbest bırakılmıştı. Cisse, olayın ardından bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, futbolu bıraktığını duyurmuştu. Benzema'ya ise Valbuena dahil soruşturmada adı geçenlerle görüşme yasağı getirilmişti.

Bu gelişmeler nedeniyle Karim Benzema, Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps tarafından kadroya alınmamıştı. Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet ise Benzema'nın soruşturmasında olumlu bir ilerleme olmadığı sürece Fransa Milli Takımı'na seçilemeyeceğini açıklamıştı. (AA)