Saracaoğlu'ndan bir devlet başkanı geçti

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ziyaretinde, geçtiğimiz nisan ayında, Halep Olimpiyat Stadı'nın açılış töreni nedeniyle Suriye'de Al İttihad takımıyla dostluk maçı yapan Fenerbahçe'ye iade-i ziyarette bulundu.

İSTANBUL - Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ziyaretinde, geçtiğimiz nisan ayında, Halep Olimpiyat Stadı'nın açılış töreni nedeniyle Suriye'de Al İttihad takımıyla dostluk maçı yapan Fenerbahçe'ye iade-i ziyarette bulundu. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin ayrıntıları daha sonra Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden açıklandı.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, stat girişinde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandı. Daha sonra 1907 tribününe geçen Esad, burada hazır bekleyen Fenerbahçeli futbolcular ve teknik direktör Zico ile tek tek tokalaşıp tanıştı. 1907 tribününden sahayı inceleyen Esad'a, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı hakkında bilgiler verildi.
Kendisinin de bir süre futbol oynadığını belirten Esad, "Ancak dizimdeki sakatlık nedeniyle futbolu bırakmak zorunda kaldım. O nedenle bu ziyaret beni duygulandırdı. Öğrendiğim kadarıyla Fenerbahçe şu anda beşinci sıradaymış. Dilerim daha ilerilere gider" dedi. Beşar Esad, daha sonra Fenerbahçe Müzesi'ni gezdi.
Öte yandan Turkcell Süper Lig'de istediği havayı bir türlü yakalayamayan Fenerbahçe bugün sahasında Konyaspor'u ağırlıyor. Kanarya'da cezalı Mateja Kezman'ın yanı sıra sakatlığı devam eden kaleci Serdar Kulbilge de kadroda yer almayacak. Sakatlıktan çıkan Appiah ise uzun bir aradan sonra ilk 11'de görev alacak. (Spor Servisi)