Saracoğlu'nda bu kez Ali Bilgin vardı

Fenerbahçe'de dün bir imza töreni daha vardı. Sarı-Lacivertli kulüp daha önce anlaşmaya vardığı Ali Bilgin'le Şükrü Saracoğlu Stadı'nda üç yıllık sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - Fenerbahçe'de dün bir imza töreni daha vardı. Sarı-Lacivertli kulüp daha önce anlaşmaya vardığı Ali Bilgin'le Şükrü Saracoğlu Stadı'nda üç yıllık sözleşme imzaladı. Ali, stadın basın toplantı odasında, asbaşkan Ali Koç, genel sekreter Vedat Olcay ve asbaşkan Mahmut Uslu'nun da hazır bulunduğu törende, kendisini üç yıllığına Sarı-Lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Gurbetçi futbolcu, kendisini isteyen başka takımlara rağmen Fenerbahçe'yi tercihinde, Antalyaspor formasıyla Kadıköy'de geçen sezon çıktığı maçta gördüğü atmosferin etkili olduğunu söyledi. Roberto Carlos'un yanı sıra takımdaki yıldız isimlerle birlikte forma giymesinin kendisi için zevk
olacağını ifade eden Ali, "Hepsi dünya çapında. Bu oyuncularla oynama şansı bulmaktan mutluyum. Tam zamanında geldiğimi düşünüyorum" dedi.
Antalyaspor'dan ayrılışında yaşananlarla ilgili soruya da yanıt veren Ali, eski takımının geçen sezonun son maçına sakat olduğu için çıkamadığını hatırlatarak şöyle konuştu: "Son Erciyesspor maçı öncesi sakatlık yaşadım ve adalemde yırtık çıktı. Son maçta oynamam imkânsızdı. O yüzden bazı kişiler yanlış yorumlar yapıyor. Hocanın haberi vardı tabii. Bunu doktorlar, yönetim ve hocam biliyordu."
Sivas katliamı duyarlılığı
Bu arada 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Ankara'da Fazıl Say'ın 190 kişilik Bilkent Senfoni Orkestrası'yla birlikte vereceği dev konserin bir kez daha ertelenmesinin nedeni ortaya çıktı. Konserin Sivas katliamının yıldönümüne (dün) denk gelmesi nedeniyle 9 Temmuz'a alındığı açıklandı.
Divriği Kültür Derneği Başkanı avukat İsmail Yılmaz, 100. yıl kutlamaları çerçevesinde önemli yer tutan bu büyük etkinliğin Sivas katliamının yıldönümünde yapılacağını fark edince harekete geçtiğini belirterek şu bilgiyi verdi: "Kulübe bir yazı göndererek, katliamın acısı ortadayken aynı gün yapılacak büyük şenliğin, Alevi yurttaşları inciteceğine dikkat çektik ve hassas durumun dikkate alınmasını istedik. Bir süre sonra Fenerbahçe yönetimi tarafından arandım. Yıldönümü nedeniyle gösterdiğimiz duyarlılığa teşekkür ettiler ve konseri ileri bir tarihe aldılar."
Sarı-Lacivertliler daha önce de Tunceli'de şehit düşen sekiz asker nedeniyle konseri ertelemişti (Spor Servisi)