Saracoğlu'nda 'özde değil sözde' Fener

"Sevgili hocam sağ kanatta oynayamıyorum", Gönderen: Stephen Appiah, Alıcı: Arthur Zico, Adres: Fenerbahçe Samandıra Tesisleri! Ganalı Appiah'ın uzun zamandan beri mustarip olduğu sağ kanada tıkanma sorunundan kurtulması Kadıköy'de gecenin olayı.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

"Sevgili hocam sağ kanatta oynayamıyorum", Gönderen: Stephen Appiah, Alıcı: Arthur Zico, Adres: Fenerbahçe Samandıra Tesisleri! Ganalı Appiah'ın uzun zamandan beri mustarip olduğu sağ kanada tıkanma sorunundan kurtulması Kadıköy'de gecenin olayı. Appiah, ortaya geçince onun yerine normal olarak Deniz Barış değil Yozgatlı geçmiş. Lakin Deniz'e haksızlık yapıldı diye düşünüyorum. Uzun maratonda kadroyu alternatifli kullanma hadisesi bahane olamaz.
Uzun süredir ilk 11'in değişilmezi olan ve performansını geliştiren Deniz'in kulübeye gitmesi şık değil. Gerçi gurbetçi oyuncu Alman altyapısıyla bu durumu kafasına takmaz diye düşünüyorum. Onun yerine 'kıllanan adam' ben olayım.
Bu meşhur sağ kanat Fenerbahçe'nin ilk 45 dakikada Tarzan'ı ağaçtan düşürme planlarında ön planda. Yozgatlı, Hakan Balta'ya bariz bir üstünlük kursa da Fenerbahçeliler ceza sahasını iyi parselleyemiyor. Ev sahibi 8. dakikada şansıyla öne geçecek neredeyse. Appiah'ın taça giden şutuna ayak koyan isim Mehmet Aurelio. Ancak Fevzi terse iyi yatıyor. 30 yaşındaki kaleci (bana en az 40 var gibi geliyor nedense!) geçtiğimiz sene bu zamanlarda Malatya formasıyla efsane bir maç çıkarmıştı. Kaldığı yerden devam, demek ki...
Batman'in kredisi tükeniyor
Vestel bildiğimiz konuklardan. Savunmada kapanıp, hızlı hücum peşindeler. 11'de Holosko'nun sürüklediği topta Selçuk adeta penaltı atıyor ama Serdar da güven vererek başlayanlardan. Vestel bu pozisyon dışında hücumda yaratıcı olamıyor ilk 45 dakikada. Ev sahibinin de ondan aşağı kalır yanı yok. Bir kere sürekli hakemin eline bakmaları seyirciyi geriyor. 36'da ve 38'de Tuncay'la Yozgatlı, iki penaltı itirazından yararlanamıyor! 'Ulusoy istifa' ve ıslık sesleri arasında koca bir yarı geçiyor.
Oyunun ikinci perdesinde değişik bir şey yok. Kanarya yükleniyor, Vestel direniyor. 53'te Mateja Kezman, bir gol kaçırıyor akıllara zarar. Allahtan yan hakem bayrağını Kejo topa vurmadan çekiyor da tepkiler biraz azalıyor. Bu arada Batman yavaş yavaş kredisini tüketiyor Saracoğlu'nda. Yerini Semih'e bırakırken alkış sesleri parçalı ıslıklı! Kredisini çoktan tüketmiş bir isim de Vestelli Okan Koç. Yarım saat boyunca yaptığı tek iş 55'te kaçırdığı gol. Zico bu iki isme inat olsun diye Deivid'i oyuna alıyor, sambacı da hocasını kırmıyor. Son 10 dakikada iki gollük pozisyonu beceriksizce harcıyor Deivid ve Kartal'a güzel bir pazar akşamı hediyesi veriyor Fenerbahçe.
'Futbol nankör', 'Futbolda dün değil bugün vardır', klişeler uzar gider... İki takım ilk yarıda karşılaştığında 'şampiyonluk adayları' oynuyor deniyordu. Ancak, şimdilerde Vestel'de en çok izlenen film 'Kümede kalma savaşları'. Önceki gün Beşiktaşlılar şampiyonluk gitti diye hayıflanıyordu bugün fark hâlâ aynı. Sanırım bu köprünün altından daha çok sular akacak.
Not: İkinci yarı başlarken yanımdaki hanımefendi "Afedersiniz siz Fenerli misiniz?" diye sordu. Sorusunu "Hayırdır?" diye yanıtladığımda "Öyleyseniz yer değiştirip uğur yapacaktım" dedi. Sanırım olumsuz yanıt verdiğim için hâlâ bana kızgın!
Başkan Yıldırım'dan Keçeci'ye serzeniş

 • Karşılaşma sonrasında Sarı-Lacivertli taraftarlar teknik direktör Zico'ya tepki gösterirken 'Zico istifa' diye bağırdılar.
 • Maçı Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt da izledi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın stadın girişinde karşıladığı Büyükanıt, maçı
  protokol tribününde Yıldırım ile birlikte takip etti.
 • Karşılaşma öncesi, önceki Aksaray'da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren öğrenci çocuklar ve velileri için saygı duruşu yapıldı.
 • Vestel Manisasporlu futbolcular maç öncesi tüm tribünlere mesir macunu dağıttı.
 • 36. dakikasında Tuncay ve Mehmet Yozgatlı'ya yapılan hareketlerin hakem tarafından faul olarak değerlendirilmemesi sonrası Aziz Yıldırım, yanında bulunan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Affan Keçeci'ye serzenişte bulundu.
 • PAF Ligi'nde oynanan karşılaşmada Fenerbahçe, Vestel Manisaspor'u 2-0 yendi.

  FENERBAHÇE: 0
  Serdar 6
  Serkan 5
  Önder 6
  Lugano 6
  Ümit Özat 5
  Mehmet 5
  (Deivid 64) 5
  Aurelio 7
  Appiah 5
  (Tümer 70) 5
  Tuncay 6
  Alex 5
  Kezman 4
  (Semih 73) 5

  V. MANİSASPOR: 0
  Fevzi 7
  Ümit 6
  Burak 6
  Kalabane 7
  Hakan 6
  Şener 6
  Uğur 4
  Selçuk 6
  (Sezer 81) -
  Okan 4
  (Metin 59) 5
  Zelenka 5
  (Borbiconi 72) 5
  Holosko 5

  GOL: Yok
  SARI KARTLAR: Tuncay / Okan, Selçuk, Uğur
  Stat: Şükrü Saracoğlu - Hakemler: İ. Arzuman, S. Kaya, A. S. Ögel