Saran: Adaylar üçe indi

Fenerbahçe'de beklenen oldu ve Futbol Şube Sorumlusu Sadettin Saran, bu görevinden istifa ettiğini resmen açıkladı. Saran'ın yönetim kurulu üyeliği ve transfer komitesindeki görevi sürecek.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de beklenen oldu ve Futbol Şube Sorumlusu Sadettin Saran, bu görevinden istifa ettiğini resmen açıkladı. Saran'ın yönetim kurulu üyeliği ve transfer komitesindeki görevi sürecek. Sadettin Saran'ın istifasında yeni teknik direktör arayışları sırasında işine karışılmasından duyduğu rahatsızlığın rol oynadığı sanılıyor. Genç yönetici, teknik direktör adaylarının, yapılan görüşmeler neticesinde üçe indiğini ve üç adayın da Fransız olduğunu belirtti. Saran'ın adayları; Luis Fernandez, Jean Tigana ve Philippe Trouisser. Saran'ın bu isimler içinde en çok Fernandez'den etkilendiği, hatta Paris'e Fenerbahçe'nin maç kasetlerini götürerek, Fernandez'den, takımın eksiklerini tespit etmesini istediği söyleniyor.
Öte yandan Fenerbahçe Teknik Koordinatörü Tamer Güney, göreve geldiği günden bu yana geçen 14 günlük sürede Sarı-Lacivertli takıma yeni bir iskelet kazandırma yolunda yaptıkları çalışmaların çok olumlu olduğunu söyledi. Samandıra Tesisleri'nde düzenlediği toplantıda, tahta üzerine takımın iskeletini çizerek konuşan Güney, karamsarlık üzerine kurulu havanın yok olduğunu dile getirerek, "Çöküntüyü önlediğimizi görüyorum" dedi.
'Fenerbahçe için devrimdir'
Güney, "14 günde bunları yaptıysak, 6 hafta sonra tabanca gibi bir iskelet çıkabilir. Bu dönemin en faydalı olayı bu... Bu Fenerbahçe için devrimdir" diye konuştu.
Bugün Samsunspor'la karşılaşacak olan Fenerbahçe'de, bu kez de sakatlıklar baş ağrıtıyor. Kaleci Rüştü'den sonra Ali Güneş'in de üç maç oynayamayacak olması sıkıntı yarattı. Kemal, Ceyhun ve Erhan Albayrak'ın durumları ise maç saatinde netlik kazanacak.