Saran: Serhat'ın aklını çeldiler

Fenerbahçe'de, alacaklarını beş aydır tahsil edemediği gerekçesiyle apar topar kampı terkeden ve yönetim tarafından kadro dışı bırakılan Serhat Akın kendini savundu.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de, alacaklarını beş aydır tahsil edemediği gerekçesiyle apar topar kampı terkeden ve yönetim tarafından kadro dışı bırakılan Serhat Akın kendini savundu. Genç futbolcu, Galatasaray'a transfer olacağı haberlerinin asılsız olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: "Galatasaray'a gitmeyi hiç düşünmedim. Bu takım için büyük fedakarlıklar yaptığımı herkes biliyor. Kısa sürede bu konuyu çözüme kavuşturacağız." Futbol şube sorumlusu Sadettin Saran ise, ekonomik kriz nedeniyle ödemelerde gecikme olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak takımda tek ödeme yapamadığımız futbolcu sadece Serhat değil. Kendisiyle daha önce konuşup, durumu anlattık ve tüm alacaklarını ödeyeceğimizi söyledik. Serhat'a alacakları karşılığında çekler hazırladık. Kendisi de bu çekleri kabul etti. Ancak cuma günü tavır değiştirip, kamptan izinsiz ayrıldı."
Serhat ile bir kez daha görüşeceklerini vurgulayan Saran, "Sanıyorum menaceri aklını çeldi. Biz de bu nedenle açık kapı bıraktık. Yaptığı doğru bir davranış değil. Serhat ile bir kez daha görüşeceğiz. Eğer gitmek istediğini söylerse, yapacak bir şey yok. Rüştü ve Ümit de aynı sıkıntıyı yaşıyor. Ama Serhat gibi bir tavır takınmıyorlar" ifadelerini kullandı. Saran, Rüştü'nün durumunun da hafta içinde netlik kazanacağını vurgulayarak, "Rüştü'nün menaceri Pini Zeavi ile görüştük. İstedikleri rakamla bizim düşündüğümüz rakam arasında büyük fark var. Rüştü Avrupa'da futbol yaşantısını sürdürmek isteğini söylerse, önünü kapamayız" dedi.