Şarapova Çernobil'i ziyaret edecek

O, dünyanın en çok kazanan bayan sporcusu, erkeklerin gözlerini fetheden bir güzellik olabilir... Ama son dönemdeki desteğiyle ve planlarıyla tüm insanların kalbine de uzanıyor Maria Şarapova.

CARLSBAD - O, dünyanın en çok kazanan bayan sporcusu, erkeklerin gözlerini fetheden bir güzellik olabilir... Ama son dönemdeki desteğiyle ve planlarıyla tüm insanların kalbine de uzanıyor Maria Şarapova. Rus tenisçi, annesinin karnında bulunduğu dönem hariç hiçbir zaman gidemediği Çernobil'e, Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi sıfatıyla gidecek. Şarapova, Acura Klasik'te Çernobil mağduru çocuklarla buluşurken yaptığı konuşmada, ailesinin, reaktör infilak ettiği döneme kadar Ukrayna'da bulunduğunu, o sırada annesinin tek çocuğu olan kendisine hamile olduğunu ve felaketten sonra dedesinin bulunduğu Siberya'ya kaçtıklarını söyledi.
20 yaşındaki yıldız sporcu önümüzdeki sene Wimbledon'dan sonra bölgeyi ziyaret edeceğini ve destek sağlayacağını söyledi. Kariyeri boyunca 9 milyon dolar ödül kazanan başarılı sporcu, daha önce Çernobil mağdurları ile Beslan'daki okul baskınında zarar görenlere de yardım etmişti. (Spor Servisi)