Şarapova da yarı finalist

2007 yılının ilk 'Grand Slam' turnuvası Avustralya Açık'ta tek erkekler ve tek bayanlarda yarı finale yükselen isimler belli oldu. Bayanlarda turnuvanın bir numaralı seribaşı Rus Maria Şarapova...

MELBOURNE - 2007 yılının ilk 'Grand Slam' turnuvası Avustralya Açık'ta tek erkekler ve tek bayanlarda yarı finale yükselen isimler belli oldu. Bayanlarda turnuvanın bir numaralı seribaşı Rus Maria Şarapova, çeyrek finalde karşı karşıya geldiği bir diğer Rus; Anna Çakvetadze'yi 7-6 ve 7-5'lik setlerle 2-0 mağlup etti ve Avustralya'da üst üste üçüncü kez yarı finale çıkmayı başardı.
Bir diğer yarı finale yükselme mücadelesi ise, dört numaralı seribaşı Kim Clijsters'le geçen sene yine çeyrek finalde karşılaşıp, elediği altı numaralı seribaşı İsviçreli Martina Hingis arasında oynandı. Çekişmeli geçen maçta Belçikalı raket, Hingis karşısında ilk seti 6-3'lük sonuçla kaybetmesine rağmen, sonraki iki seti 6-4 ve 6-3 alarak yarı finalde Maria Şarapova'nın rakibi olmaya hak kazandı. Bayanlarda diğer yarı final mücadelesi Çek Nicole Vaidisova ile ABD'li Serena Williams arasında oynanacak.
Avustralya'da günün olayı ise tek erkeklerde iki numaralı seribaşı Rafael Nadal'ın elenmesiydi. Tenisin efsane isimlerinden Rod Laver'ın adını taşıyan kortta oynanan çeyrek final mücadelesinde, dünya sıralamasında dokuzuncu sırada bulunan Şilili Fernando Gonzales'le karşılaşan İspanyol tenisçi, rakibine 6-2, 6-4 ve 6-3'lük setler sonucu 3-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Gonzales bu sonuçla, ilk kez bir 'Grand Slam'de yarı finale yükselmiş oldu.
Gonzales'in rakibi Haas
Alman Tommy Haas'la, Rus Nikolay Davidenko'yu karşı karşıya getiren bir diğer çeyrek final mücadelesinde ise Tommy Haas, 3-2'lik sonuçla Rus rakibine üstünlük kurdu ve adını yarı finale yazdırmayı başardı. Haas'ın yarı finaldeki rakibi Fernando Gonzales olurken, diğer yarı final mücadelesi İsviçreli Roger Federer'le ABD'li Andy Roddick arasında oynanacak. (Spor Servisi)