Şarapova finale 'Fransız'

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasına 1 numaralı seribaşı olarak katılan Maria Şarapova da Fransız raket Aravane Rezai'nin gazabından kurtulamadı.

İSTANBUL - Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasına 1 numaralı seribaşı olarak katılan Maria Şarapova da Fransız raket Aravane Rezai'nin gazabından kurtulamadı. Rus raket, ikinci turda Venus Willams'ı saf dışı bırakan Rezai'ye 6-2 ve 6-4'lük setlerle mağlup olarak turnuvaya veda etti. Toplam 1 saat 39 dakika süren karşılaşmayı yaklaşık 3 bin tenissever izledi.
Maçın ardından basın toplantısında konuşan Maria Şarapova, Fransa'daki Roland Garros'tan önce İstanbul Cup'ta oynamasının kendisi için iyi olduğunu belirterek, "İstanbul'da birkaç maç oynayıp, eksiğimi giderdiğim için mutluyum. Geçen yıl Roland Garros'a hiç maç yapmadan gitmiştim ve bu dezavantaj olmuştu. Şimdi birkaç gün de dinlenme zamanım olacak, umutluyum" diye konuştu.
İstanbul Cup'ta sürpriz bir şekilde finale yükselen Aravane Rezai ise "Uzun süredir çalışmamın meyvesini topladığımı düşünüyorum. Bundan sonra büyük rakipleri yenebileceğimi kendime kanıtladım" dedi. İstanbul Cup'ta aldığı sonuçların kariyerinin en iyi dereceleri olduğunu söyleyen İran asıllı Fransız raket, ülkesindeki turnuva öncesi çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini belirtti.
Rezai'nin finaldeki rakibi, yarı finalde Alona Bondarenko'yu geçen Rus Elena Dementieva olacak. Turnuvanın 2 numaralı seribaşı, Ukraynalı rakibini 7-6 ve 6-2'lik setlerle geçerek adını finale yazdırdı. Dementieva ilk kez katıldığı bu turnuvada, bu sezon kendisi için bir ilki de yaşadı. Bugün saat 16.00'da oynanacak olan İstanbul Cup 2007'nin finali, Rus raketin bu sezonki ilk finali olacak. (Spor Servisi)