Şarapova İstanbul'a geliyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Cup 2007 uluslararası tenis turnuvası, başarısıyla olduğu kadar güzelliğiyle de adından söz ettiren ünlü tenisçi Maria Şarapova'yı ağırlamaya hazırlanıyor.

İSTANBUL - Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Cup 2007 uluslararası tenis turnuvası, başarısıyla olduğu kadar güzelliğiyle de adından söz ettiren ünlü tenisçi Maria Şarapova'yı ağırlamaya hazırlanıyor. Rus tenisçi bugün öğle saatlerinde İstanbul'a geliyor.
Dün İstanbul'a gelen ünlü tenisçinin babası ve aynı zamanda menajeri olan Yuri Şarapov'un turnuva direktörleriyle görüşmesi Rus raketin turnuvaya katılacağı şeklinde yorumlanmıştı. Akşam saatlerinde İstanbul Cup organizatörlerindan yapılan açıklamayla, Şarapova'nın bugün İstanbul'da olacağı duyuruldu.
Maria Şarapova da internet sitesindeki açıklamayla hayranlarını bu konuda bilgilendirdi. Şarapova, İstanbul Cup'tan sonra Roland Garros'ta mücadele edeceğini söylerken, "Turnuva oynayacak düzeye gelmem çok sevindirici. Sakatlığım iyiye gidiyor. İstanbul'un ardından Paris'te oynayacağım" dedi.
Maçlar Tekstilkent'te
Rus tenisçinin geçen sene de İstanbul Cup'a katılacağı duyurulmuş, fakat son anda çıkan sakatlığı nedeniyle gerçekleşmemişti. Venus Williams, Elena Dementieva gibi isimlerin de katılacağı turnuvada ana tablo maçları 21-26 Mayıs'ta Tekstilkent Arena'da oynanacak. (Spor Servisi)