Saray iki maç kapalı

Saray iki maç kapalı
Saray iki maç kapalı
Galatasaray LH ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan Beko Basketbol Ligi final serisi 4. maçında çıkan olaylar nedeniyle Sarı-Kırmızılılara iki maç saha kapama verildi. serisinin 6. maçını Galatasaray, kadın ve çocuk taraftarlar önünde oynayacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde yaşanan tribün olayları nedeniyle Sarı-Kırmızılı takıma, iki maç seyircisiz oynama cezası verdi. Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, kurul, Galatasaray Liv Hospital’a, taraftarlarının müsabaka sırasında sahaya yabancı madde atması, küfürlü tezahüratlar nedeniyle üç kez anons yapılması, müsabakanın duraksamasına ve hakemlerin soyunma odasına gitmesine sebebiyet vermesi, müsabaka bitiminde ise salonda bulunan skorborda, misafir takımı küçük düşürücü sözler yansıtılması nedeniyle, iki maç seyircisiz oynama ile 30 bin lira para cezası uyguladı.

Fazla seyirciye de ceza

Sarı-kırmızılı ekibe ayrıca, görevlendirilen yetkilinin, anons sistemini yapılan ikaza rağmen seyircileri coşturmak için kullanması nedeniyle 6 bin lira, salona kapasitesi üzerinde seyirci alınması neticesinde taraftarların merdiven boşluklarında durarak giriş çıkışları engellemeleri nedeniyle ise 5 bin lira para cezası verildi. Verilen saha kapama cezası nedeniyle play-off final serisinin 6. maçını Galatasaray Liv Hospital, kadın ve çocuk taraftarlar önünde oynayacak.