Sarı-Kırmızılı konuşmalar...

Galatasaraylı Bülent Korkmaz ile Ergün Penbe ve Inter'de forma giyen Emre Belözoğlu öğrencilerin sorularını yanıtladı.

İSTANBUL - Galatasaraylı Bülent Korkmaz ile Ergün Penbe ve Inter'de forma giyen Emre Belözoğlu öğrencilerin sorularını yanıtladı. Basınköy'de bulunan Milli Eğitim Vakfı Özel İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen organizasyonda öğrenciler özelikle Emre'ye büyük ilgi gösterdi. Bülent, Fatih Terim ve Mircea Lucescu'nun karşılaştırılmasına değinerek, "Bunu son derece yanlış buluyorum. Nasıl futbolcuların farklı özellikleri varsa, teknik direktörlerin de tarz farkları vardır. İkisi de son derece başarılı insanlar" dedi. Takım arkadaşlarının karakterleriyle ilgili yöneltilen bir soruda kaptan, en neşeli olarak Hasan Şaş'ı, en sempatik olarak Ergün'ü, en şirin olarak Berkant'ı ve en hırçın olarak da kendisini gösterdi.
Ergün de öğrencilere başarılı olmanın yolu olarak, işini sevmeyi ve çok çalışmayı gösterdi. Kendisinin işini çok sevdiğini ve yeniden dünyaya gelse yine aynı işi yapacağını kaydeden Ergün, sahadaki soğuk kanlılığıyla ilgili olarak ise "Sahaya çıktığım zaman işimden başka bir şey düşünmem. Maça konsantre olurum. Zaten hakemlerin de işi kolay değil. Kendimi sakin tutmayı başarabiliyorum" dedi.
Emre ise özellikle Avrupa'da futbol yaşantısı ve yeniden Galatasaray'a dönüp dönmeyeceği şeklindeki sorulara, "Ben koyu bir Galatasaraylıyım. Beni ben yapan camia burası. Ama futbol hayatımı Avrupa'da devam ettirmek istiyorum. 2007 yılına kadar sözleşmem var. Belki daha sonra İngiltere ve İspanya'da kariyerime devam edebilirim. Bir gün Türkiye'ye futbol oynamak için dönecek olursam, bu tabii ki Galatasaray'da olacaktır" dedi. (Spor Servisi)