Sarı mayo Mert Mutlu'nun

Uluslararası 39'uncu Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda heyecan devam ediyor. Turun 170 kilometrelik Balıkesir-İzmir etabını Bulgar sporcu Daniel Petrov ilk sırada tamamladı.

BALIKESİR/İZMİR - Uluslararası 39'uncu Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda heyecan devam ediyor. Turun 170 kilometrelik Balıkesir-İzmir etabını Bulgar sporcu Daniel Petrov ilk sırada tamamladı. Petrov 4.35.37'lik bir derece yaptı. Tekerlek farkıyla birinci olan Petrov'u, Mısırlı Muhammed El Aziz ile Mert Mutlu takip etti. Mutlu birinciliği kılpayı kaçırdığını belirterek, "İyi bir yarış çıkardığımı düşünüyorum. Bu etap çok uzundu. Üçüncülük de fena bir sonuç sayılmaz" dedi. Mutlu genel bireysel klasmanda ilk sırada olduğu için sarı mayoyu giyecek.
Petrov'a madalyasını veren Bornova Kaymakamı Selahaddin Ekremoğlu, dereceye giren diğer bisikletçilere de cumhuriyet altını hediye etti. Önceki günkü 91 kilometrelik Edremit-Balıkesir etabını Alman Kowatshisch kazanmıştı. Bisikletçiler, bugün 111 kilometrelik İzmir-Kuşadası etabında pedal çevirecek. Start saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda verilecek. Toplam 898 kilometrelik bisiklet turu, 15 Eylül'de Marmaris'te sona erecek. (Spor Servisi)