Sarı Melekler bir kulbu tuttu

Sarı Melekler bir kulbu tuttu
Sarı Melekler bir kulbu tuttu
Fenerbahçe, geçen sene finalinde kaybettiği CEV Kupası'nda bu kez avantajı ele geçirdi. Sarı Melekler şampiyonluk için karşılaştığı Uralochka'yı deplasmanda 3-2 yenip 29 Mart'taki rövanş öncesi rahatladı.

Voleybol Kadınlar CEV Kupası’nda geçen sene şampiyonluğu finalde kaybeden Fenerbahçe , bu kez adımlarını kuvvetli atıyor. Sarı Melekler, finalinin ilk maçında, deplasmanda Rusya ’nın Uralochka takımını 2-0 öne geçtiği maçta 3-2’lik sonuçla devirip, 29 Mart’ta İstanbul ’da oynanacak rövanş maçı öncesi büyük bir avantaj yakaladı. Karşılaşmaya iyi başlayan Fenerbahçe, ilk seti 25-16, ikinci seti de 25-17’lik sonuçlarla alıp 2-0 öne geçti.
Bu andan sonra rahatlama emareleri gösteren Melekler karşısında Uralochka toparlanmaya başladı ve üçüncü seti 25-20 kazandı. Dördüncü sette ilk teknik moladan sonra üst üste 5 sayı alan ev sahibi, Fenerbahçe’nin 3 set sayısı çevirmesine karşın bu seti de 25-23 kazanıp skoru 2-2’ye getirmeyi başardı.
Son set karşılıklı sayılarla başlarken 5-5’ten sonra sete ağırlığını koyan Sarı Melekler 15-9’la maçı kazandı ve İstanbul’la avantajlı gelme hakkını elde etti.